Neymar otočil zápas s Chorvaty, rozhodla sporná penalta

Neymar proměňuje pokutový kop.
Brazilci nastoupili ve velmi bojovné náladě, při cestě na hřiště se drželi za ramena a hrdě odzpívali hymnu za doprovodu celé Areny Corinthians v Sao Paulu.
Jenže Chorvaté se nezalekli a byli to naopak oni, kdo byl v úvodu po vypuštění symbolických holubic míru nebezpečnější.
V 11. minutě utekl po levé straně Olič, jeho přízemní centr tečoval Jelavič přímo do běhu Marcela...
... a brazilský bek si smolně srazil míč do vlastní branky.
12. 6. 2014 23:54
V úvodním utkání světového šampionátu otočili domácí Brazilci zápas s Chorvatskem. Díky Neymarovi a sporné penaltě.

Sao Paulo - Brazilci jsou u vytržení, zato Chorvaté vzteky rudnou. V úvodním utkání šampionátu vyhrál domácí tým 3:1, když ovšem musel otáčet nepříznivý vývoj zápasu.

Chorvatsko šlo totiž velmi brzy do vedení. Přízemní centr Oliče z levé strany si srazil do vlastní branky krajní obránce Marcelo a stal se nechtěně prvním střelcem dvacátého mistrovství světa.

Brazil Own Goal

Po půlhodině hry ovšem vyrovnal střelou odraženou od tyče Pletikosovy branky hvězdný brazilský útočník Neymar.

Domácí v Aréně Corinthians rozhodli v 71. minutě. Japonský rozhodčí posoudil nevinný střet jako penaltový a pokutový kop se štěstím proměnil Neymar. Chorvaté ještě v závěru vstřelili branku, ta ale nebyla uznána kvůli faulu Oliče na brankáře Julia Cesara.

Výsledek pak v nastaveném čase pečetil brankou po individuální akci záložník Oscar.

Chorvatsko především do úvodního zápasu dobře vstoupilo. Už v 7. minutě měl na hlavě úvodní branku Olič, když mu míč na hlavu posadil spoluhráč z Wolfsburgu Perišič.

Mrzet ho to nemuselo, po pár minutách se ocitl v roli asistenta, když poslal míč ze strany do vápna a Marcelo si srazil míč do brány.

Neymar řídil obrat Brazílie

Brazílie se poté teprve probrala a územní převahu začala přetavovat v šance. První měl Oscar, který z dálky protáhl Pletikosu. Ve 29. minutě už Neymar vyrovnal díky utajené a hlavně přesné střele zpoza vápna.

Po přestávce domácí výběr pokračoval územní převaze, ale k větší šanci se nemohl dostat. V podstatě rozhodla 69. minuta, kdy Lovren šel do souboje s Fredem, ten se svalil k zemi a japonský sudí Nišimura odpískal penaltu.

K té se postavil Neymar a se štěstím ji proměnil. Zvýšit mohl vzápětí Luiz, ale hlavou minul. V závěru se Chorvaté rozčilovali na rozhodčího znovu, když neuznal jejich gól kvůli faulu na brankáře Césara.

Brankář Brazílie se v 90. minutě vytáhl proti ráně Perišiče a z následného brejk zvýšil precizním bodlem na konečných 3:1 Oscar.

MS ve fotbale - základní skupina A:

Brazílie - Chorvatsko 3:1 (1:1)

Branky: 30. a 71. z pen. Neymar, 90. Oscar - 11. vlastní Marcelo. Rozhodčí: Nišimura - Sagara, Nagi (všichni Jap.). ŽK: Neymar, Luiz Gustavo - Čorluka, Lovren. Diváci: 62.103.

Brazílie: Júlio César - Daniel Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho (63. Hernanes), Luiz Gustavo - Oscar, Neymar (88. Ramires), Hulk (68. Bernard) - Fred. Trenér: Scolari.

Chorvatsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Lovren, Vrsaljko - Modrič, Rakitič - Perišič, Kovačič (61. Brozovič), Olič - Jelavič (78. Rebič). Trenér: Kovač.