Strach z Hamšíka, boj o zápas s Českem i skupinu smrti. Klání o Euro vrcholí

Radost fotbalistů Slovenska po vítězství v penaltovém rozstřelu v utkání s Irskem, po němž postoupili do finále baráže o účast na Euru
Svěřenci trenéra Iana Baraclougha ale na vítězství v normální hrací době čekají už sedm zápasů od loňského října, kdy v Praze porazili české mužstvo.
V duelu mezi Maďarskem a Islandem půjde o vstupenku do "skupiny smrti" na Euru, kde čekají giganti Francie, Německo a Portugalsko.
Gruzie i Severní Makedonie usilují o premiérový postup na mistrovství Evropy.
"Jde nám o hodně a věřím, že cíl splníme. Severoirský tým je dobrý v defenzivě, dostávají málo gólů. Kompaktnost a tvrdost je jejich nejsilnější zbraň. Bude to těžké zlomit, ale fotbal je o detailech a bude na nás, abychom to zlomili," prohlásil slovenský kapitán Marek Hamšík.
Foto: Reuters
Sport Sport
12. 11. 2020 13:26
Ve večerním vyvrcholení kvalifikační baráže se rozhodne o zbývajících účastnících fotbalového mistrovství Evropy. Podívejte se, kdo je ve hře o poslední čtyři místa.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy