Sparťanky v Lize mistryň končí. S Ajaxem prohrály i doma

26. 9. 2018 20:39
Fotbalistky pražské Sparty vypadly hned v prvním kole Ligy mistryň. Doma prohrály s Ajexem 1:2.
Odvetné utkání prvního kola Ligy mistryň.
Odvetné utkání prvního kola Ligy mistryň. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - České šampionky doma podlehly Ajaxu Amsterodam 1:2 a nenapravily úvodní porážku 0:2 z Nizozemska.

Sparťanky začaly slibně a ve 27. minutě je poslala do vedení Američanka Burkenroadová, která předtím hlavičkovala do břevna. Staškovou poté vychytala brankářka Kopová.

Úvod druhého poločasu ale domácím hrubě nevyšel. V 50. minutě srovnala Lewerissaová a nizozemská útočnice hned za dvě minuty další přízemní střelou otočila skóre.

Pražanky se už na odpověď nezmohly, od třetí branky je navíc uchránila gólmanka Pižlová, když v 82. minutě zlikvidovala penaltu Zeemanové.

Druhý český zástupce v Lize mistryň Slavia bude ve čtvrtek doma proti litevské Gintře hájit slibný náskok 3:0.

Sparta Praha - Ajax Amsterodam 1:2 (1:0)

Branky: 27. Burkenroadová - 50. a 52. Lewerissaová. Rozhodčí: Domingosová (Portug.). První zápas: 0:2, postoupil Ajax.

Sestava Sparty: Pižlová - DeBreeová, Odehnalová, Vyštejnová - Nepokojová (70. Bužková), I. Martínková, Bertholdová, Stromová - Stašková (61. Mikolajová), L. Martínková, Burkenroadová. Trenér: Žovinec.