Sparta zaskočila Schalke a veze domů senzační bod

22. 10. 2015 20:49
Hodně nečekaný bod vezou fotbalisté Sparty ze hřiště německého Schalke. Letenští tu v rámci základní skupiny Evropské ligy uhráli výsledek 2:2 a to ještě v 73. minutě vedli 2:1.
Sparta nečekaně remizovala na hřišti Schalke
Sparta nečekaně remizovala na hřišti Schalke | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Senzace. Hodně nečekaný bod vezou fotbalisté Sparty ze hřiště německého Schalke 04. Letenští tu v rámci základní skupiny Evropské ligy uhráli výsledek 2:2 a to ještě v 73. minutě vedli 2:1. O sparťanské góly se postarali Fatai a Lafata.

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty, který zůstal jen na lavičce. Do útoku se tak postavil Kehinde Fatai a na pravé straně zálohy dostal v základní sestavě příležitost Timéoko Konaté. Pražané, jimž na lavičce chyběl také potrestaný trenér Ščasný, museli navíc udělat těsně před výkopem další změnu v sestavě. Při rozcvičce se totiž zranil Frýdek a na levý kraj obrany se musel postavit Hybš.

Do první šance pod kvůli dešti zataženou střechou Veltins Areny se sice dostal hostující Konaté, pak ale udeřilo Schalke. Na přímý kop si naskočil nehlídaný Di Santo a připsal si čtvrtou trefu v soutěži. Druhý gól mohl po rychlém brejku přidat Höjbjerg, Bičík ho ale vychytal.

Sparta výrazněji zahrozila až v závěru poločasu, kdy se do velmi dobré pozice dostal Dočkal, jenže vystřelil slabě a navíc doprostřed. Podobně dopadl v nastavení Krejčí, kterému včas odkopli míč obránci.

Lafata přišel, viděl a dal gól

Gólu se Sparta dočkala až v úvodu druhého poločasu, kdy se k odraženému míči po nepovedeném odkopu jednoho ze stoperů Schalke dostal Fatai a zamířil přesně k tyči. Postaral se tak o vůbec první branku, kterou Schalke ve skupině inkasovalo.

Domácí okamžitě přitlačili a nebezpečně střílel Choupo-Moting. Po hodině hry dokonce dali gól, ale rozhodčí ho kvůli ofsajdu neuznali. Ve stejné minutě navíc přišel na hřiště i střídající Lafata a byl to právě on, kdo o chvíli později poslal Spartu do vedení, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu.

Schalke se poté dlouho nemohlo dostat do hry, jenže v 73. minutě z ničeho nic utekl Sané a po kličce Bičíkovi vyrovnal. Utkání se díky jeho zásahu dohrávalo v bouřlivé atmosféře, ani to však už na konečném výsledku nic nezměnilo.

Další zápas v Evropské lize čeká Spartu za dva týdny doma na Letné opět proti Schalke. Také v něm se bude muset naposledy obejít bez Ščasného na lavičce.

Utkání 3. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Schalke - Sparta Praha 2:2 (1:0)

Branky: 6. Di Santo, 73. Sané - 50. Fatai, 63. Lafata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Höjbjerg - Costa, Hybš. Diváci: 51.244.

Schalke: Fährmann - Caicara, Höwedes, Ayhan (61. Geis), Kolašinac (83. Aogo) - Höjbjerg (61. Sané), Goretzka, Neustädter, Meyer - Di Santo, Choupo-Moting. Trenér: Breitenreiter.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Konaté (61. Lafata), Dočkal, Jiráček, Matějovský (90.+1 Hušbauer), Krejčí - Fatai (88. Holek). Trenér: Svoboda.