Sparta vyhrála první derby. Rozstřílela Žižkov

spo
25. 8. 2007 20:12
Viktorie Žižkov - Sparta Praha 1:4 (0:1)
Miroslav Matušovič i další hráči Sparty se po utkání zdravili s bouřícím davem fanoušků. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V prvním pražském derby této sezony vyhrál obhájce titulu na půdě nováčka. Sparta porazila Žižkov před 5540 diváky a byla to jasná záležitost.

Kdyby se oba poločasy hrály bez úvodní minuty, skóre mohlo být o něco vyrovnanější. Sparťan Kisel vstřelil úvodní branku už v 54. vteřině. Druhý zásah hostí přidal z pokutového kopu Horváth, a to poté, co byl opět v první minutě - tentokrát druhé půle - ve vápně faulován Kulič.

Ale nejen v úvodních okamžicích poločasů hrála Sparta aktivněji. Pouze v 32. minutě zápasu se Žižkov málem dostal k vyrovnání - Labant z voleje po rohovém kopu trefil tyč, když Poštulka pouštěl balon za čáru v domnění, že skončí v autu.

Olomouc remizovala s cizineckou kolonií z Mostu - více ZDE

V první půli se do nebezpečné blízkosti brankáře Bartalského dostával hlavně Matušovič nebo Kulič.

Osud zápasu definitivně zlomil v druhé části střídající Abrahám. Sparťanská posila v záloze hrála teprve necelou minutu a vsítila třetí gól hostí. Za to, že na oslavu sundal dres, ho sudí Kovařík odměnil žlutou kartou.

Zápas dohrávali domácí o deseti, po druhé žluté byl vyloučen Šťastný.

Konečnou podobu skore dali z penalty nařízené za ruku Labanta sparťan Libor Došek a žižkovský Jan Novotný, který korigoval na 1:4 už v nastaveném čase.

Na tribuně hostů (Sparta) vznikl malý požár, se kterým si pořadatelé neuměli hned poradit. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Žižkov - Sparta 1:4 (0:1)

Branky: 90. Novotný - 1. Kisel, 48. Horváth (pen.), 60. Abrahám, 89. Došek (pen.)

Červená karta: Štastný (85. min. po druhé žluté)

Žluté karty: Bukač, Štastný, Švancara, Kučera, Labant - Matušovič, Hušek, Abrahám

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Košec

Sestavy:

Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Besta, Šťastný - Kušnír, Procházka, Novotný, Moughfire (79. Tinga) - Bukač (46. Kalod), Švancara.

Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinsky, Kadlec, Kladrubský - Kisel, Hušek (59. Abrahám), Horváth (74. Limberský), Matušovič - Došek, Kulič (66. Rezek).