Sparta vyhrála derby gólem Sionka. A jde znovu do čela

12. 4. 2010 19:45
Sparta - Slavia 1:0
Sparta vyhrála derby a znovu vede tabulku
Sparta vyhrála derby a znovu vede tabulku | Foto: Jan Langer

Praha -  Po 272. derby pražských "S" se radují fotbalisté Sparty. Svého slávistického soka porazili těsně 1:0, když jediný gól obstaral ve 39. minutě se štěstím Libor Sionko.

Letenský tým se tak znovu vrátil na vedoucí příčku ligové tabulky, na níž má dvoubodový náskok na Baník Ostrava.

Slávisté zůstávají na osmé příčce.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Už začátek utkání naznačil, že se téměř zaplněné Letné bude zápas líbit. Přestože stadion zkrápěl hustý déšt, valily se útočné akce na obě branky, zatím však bez závažnějšího vyústění.

Nebezpečí přinesla až standardní situace. Grajciarův přímý kop v 10. minutě olíznul břevno Blažkovy brány.

Domácí poté převzali iniciativu a horko bylo naopak Vaniakovi. Ve 28. minutě ještě proti Sionkovi stačil včas vystartovat, ale o desetiminutovku později se sparťanský štírek prosadil. Po vhazování se k němu na hranici šestnáctky odrazil míč, který Sionko napálil zpátky a díky teči Kopice i mimo dosah opačně reagujícího Vaniaka.

Sionko mohl za chvíli přidat i druhou branku, ale jeho pěknou střelu Vaniak tentokrát kryl.

Slávistický nápor nepřicházel

Po změně stran měl ofenzivu "sešívaných" oživit střídající Jaroslav Černý, ovšem slávisté se prezentovali snad jen tvrdou střelou Kysely, po níž se musel Blažek hodně natáhnout.

Více hrozili opět sparťané. Ve velké příležitosti střílel z první nad branku Wilfried, Hohenederova hlavička o zem se zase nevešla do brány jen o slabý půlmetr.

S vrcholícím závěrem se očekával nápor slávistů, který však nepřicházel. Zato se množily možnosti Sparty na pojištění hubeného náskoku. Nakonec se Chovancovi svěřenci spokojili s pečlivou obranou, která soupeři už nepovolila zhola nic a udržela jednobrankovou výhru.

24. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka:
39. Sionko. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Chytil. ŽK: Řepka, Sionko, Wilfried - Ragued, Krajčík. Diváci: 18.639.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Kladrubský - Hoheneder - Sionko (90. Třešňák), Žofčák, Vacek, Kadlec (66. Zeman) - Wilfried (90. Lačný). Trenér: Chovanec.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Kysela, Ragued, Janda (53. J. Černý), Grajciar (60. Trubila)- Tecl, Šenkeřík (71. Ivanovski). Trenér: Cipro