Sparta loví olomouckého Přikryla, počítá i s Vaclíkem

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 12. 2011 17:30
Hřebík si vyhlédl mladíka ze stříbrného ME "19".
Foto: ČTK

Praha - Je mu teprve 19, jmenuje se Tomáš Přikryl a touží po něm fotbalová Sparta. Není divu, pod taktovkou Jaroslava Hřebíka v létě vyválčil stříbro na ME "19" v Rumunsku.

A právě Jaroslav Hřebík má teď jako generální sportovní manažer hlavní slovo při sestavování kádru "nové" Sparty.

Přikrylovy góly do sítí Rumunska, Řecka a Srbska "devatenáctce" na šampionátu pomohly až ke konečnému stříbru. Z Olomouce mladého útočníka dobře zná i Václav Jílek, kterého už si Hřebík jako asistenta na Letnou přivedl.

O změnách ve Spartě čtěte více:

Zájem Sparty o Přikryla potvrdil Aktuálně.cz dobře informovaný zdroj z vedení Sparty. Podle něj je také už takřka hotový přestup brankáře Tomáše Vaclíka ze Žižkova.

Přestup Vaclíka na spadnutí, Kováč asi nepřijde

Vaclík by měl v kádru nahradit Jaromíra Blažka. Ten spolu s dalším matadorem Tomášem Řepkou po dohodě s klubem ve Spartě ukončil předčasně smlouvu.

Do zálohy už Sparta získala Mario Holka, který přichází z Dněpru Dněpropetrovsk zdarma, po vypršení smlouvy s ukrajinským klubem.

Že by měl kádr rozšířit ještě Radoslav Kováč z Basileje, o němž se spekulovalo, se v tuto chvíli nezdá příliš pravděpodobné.

Sparta si každopádně stáhne řadu mladých hráčů z hostování. Představou Jaroslava Hřebíka je, že je na jaře bude mít na očích, to znamená, že ti, kteří se nevejdou do sestavy ligového "áčka" budou hrát za druholigový B-tým.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy