Sparta loví olomouckého Přikryla, počítá i s Vaclíkem

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 12. 2011 17:30
Hřebík si vyhlédl mladíka ze stříbrného ME "19".
Foto: ČTK

Praha - Je mu teprve 19, jmenuje se Tomáš Přikryl a touží po něm fotbalová Sparta. Není divu, pod taktovkou Jaroslava Hřebíka v létě vyválčil stříbro na ME "19" v Rumunsku.

A právě Jaroslav Hřebík má teď jako generální sportovní manažer hlavní slovo při sestavování kádru "nové" Sparty.

Přikrylovy góly do sítí Rumunska, Řecka a Srbska "devatenáctce" na šampionátu pomohly až ke konečnému stříbru. Z Olomouce mladého útočníka dobře zná i Václav Jílek, kterého už si Hřebík jako asistenta na Letnou přivedl.

O změnách ve Spartě čtěte více:

Zájem Sparty o Přikryla potvrdil Aktuálně.cz dobře informovaný zdroj z vedení Sparty. Podle něj je také už takřka hotový přestup brankáře Tomáše Vaclíka ze Žižkova.

Přestup Vaclíka na spadnutí, Kováč asi nepřijde

Vaclík by měl v kádru nahradit Jaromíra Blažka. Ten spolu s dalším matadorem Tomášem Řepkou po dohodě s klubem ve Spartě ukončil předčasně smlouvu.

Do zálohy už Sparta získala Mario Holka, který přichází z Dněpru Dněpropetrovsk zdarma, po vypršení smlouvy s ukrajinským klubem.

Že by měl kádr rozšířit ještě Radoslav Kováč z Basileje, o němž se spekulovalo, se v tuto chvíli nezdá příliš pravděpodobné.

Sparta si každopádně stáhne řadu mladých hráčů z hostování. Představou Jaroslava Hřebíka je, že je na jaře bude mít na očích, to znamená, že ti, kteří se nevejdou do sestavy ligového "áčka" budou hrát za druholigový B-tým.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železničním přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Toxický plyn zabil v jordánském přístavu Akaba deset lidí a 250 zranil

Únik toxického plynu ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba v pondělí zabil deset lidí a dalších zhruba 250 jich zranil, píší zahraniční agentury s odkazem na jordánské úřady.

Nádrž s toxickým plynem spadla při převozu, což vedlo k úniku plynu, uvedla státní agentura Petra s odkazem na jordánské úřady. O jakou látku se jednalo, není v tuto chvíli jasné.

Video zveřejněné státními médii později ukázalo, že cisterna spadla na palubu lodi poté, co ji z kamionu zvedl jeřáb. Následoval výbuch provázený hustým žlutým dýmem.

Zranění byli převezeni do nemocnice a úřady následně oblast uzavřely. Na místě zasahují specializované týmy.

Deset lidí zahynulo a 251 bylo zraněno, uvedl jordánský úřad pro bezpečnost veřejnosti. V lékařské péči je podle státní televize v tuto chvíli stále 199 lidí.

Představitel zdravotnictví Džamál Ubajdát vyzval obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli si okna a dveře. Nejbližší obytná čtvrť je vzdálená 25 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy