Dramatický závěr rozhodl Přikryl a Sparta v čele odskočila

27. 8. 2012 19:55
Sparta po dramatickém závěru porazila Jablonec na jeho hřišti 2:1 a osamostatnila se v čele ligy.
O výhře Sparty rozhodl Tomáš Přikryl
O výhře Sparty rozhodl Tomáš Přikryl | Foto: Jakub Šafránek

Jablonec nad Nisou - Závěr jak na horské dráze a nakonec tři body pro Spartu.

Souboj s Jabloncem o první příčku fotbalové Gambrinus ligy rozhodl gólem v 90. minutě hostující Tomáš Přikryl a Pražané se tak po pěti odehraných kolech osamostatnili v čele soutěže.

Letenští nejprve díky brance Jarošíka dlouho vedli. Čtyři minuty před koncem po dlouhém tlaku vyrovnal Vít Beneš. V úplném závěru ale Přikryl sebral pro Spartu všechny body.

V úvodu utkání hráli oba týmy pozorně směrem dozadu a dlouho toho tak k vidění moc nebylo. Až v 33. minutě trochu polevili v koncentraci domácí a umožnili Spartě jít do vedení.

Jiří Jarošík se po rozehrání standardní situace zjevil zcela sám na zadní tyči a Valeš v jablonecké bráně se natahoval marně.

Přikryl mohl rozhodnout už po přestávce

Jednogólový náskok Pražanům vydržel i do přestávky. Z kabin pak přišli nabuzenější domácí, ale jejich útoky byly pouze platonické.

Naopak zahrozila opět Sparta. Přikryl se zbavil všech obránců, sám proti Valešovi ovšem jen nechal vyniknout jabloneckého brankáře.

Jablonec pak sevřel hosty před jejich svatyní a tlačil se za vyrovnáním. To přišlo v 86. minutě, kdy se přesným volejem ve vápně prosadil Vít Beneš.

Radost z bodu ale domácím pokazil Přikryl, kterému Kweuke přiťukl míč v pokutovém území a který odrazem od tyče vrátil Spartě vedení.

Ta má nyní po pěti kolech na prvním místě tříbodový náskok před triem Plzně, Liberce a Jablonce.

5. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 86. Beneš - 33. Jarošík, 90. Přikryl. Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Lafata - Matějovský, Pamič, Vaclík. Diváci: 5958.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Loučka (75. Třešňák) - Zoubele (63. Kovařík), Piták (58. Čížek), Vaněk, Kopic - Lafata. Trenér: Kotal.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (90. Zápotočný), Pavelka, Matějovský (61. Hušbauer), Přikryl - Balaj (67. Kadlec), Kweuke. Trenér: Lavička.