Španělé potvrdili zájem o MS 2030 s Portugalskem a Marokem

ČTK ČTK
19. 11. 2018 18:59
Španělé potvrdili, že se chtějí ucházet společně s Portugalskem a Marokem o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. Pokud by se myšlenka stala skutečností, na dvou kontinentech zároveň by se šampionát konal poprvé v historii.
Španělská fotbalová reprezentace.
Španělská fotbalová reprezentace. | Foto: Reuters

Španělský premiér Pedro Sánchez dnes v Maroku o plánu společné kandidatury tří zemí ujistil. "Nejprve jsem navrhl marocké vládě a pak králi Muhammadovi VI., abychom společnou kandidaturu postavili na nohy. Král návrh uvítal. Začneme proto společně s Portugalskem pracovat na prezentaci," řekl Sánchez v Rabatu.

Španělsko hostilo mistrovství světa v roce 1982. Maroko dlouhodobě po šampionátu touží a letos v červnu už popáté s kandidaturou neuspělo, tentokrát pro rok 2026. Pořadateli budou USA, Kanada a Mexiko, za čtyři roky se nejlepší fotbalisté představí v Kataru.

O turnaj v roce 2030 už projevily zájem také Anglie, Argentina společně s Paraguayí a Uruguayí a další společný projekt chystají čtyři balkánské země Řecko, Bulharsko, Rumunsko a Srbsko.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy