Jablonec jen remizoval. Souboj posledních ovládla Příbram

27. 10. 2012 19:02
Souboj dvou celků ze dna tabulky Gambrinus ligy ovládla Příbram, která porazila Baník Ostrava 2:1. Vedoucí Jablonec večer zaváhal a pouze remizoval 0:0 se Slavií.
Lafata se proti Slavii neprosadil, Jablonec také proto nevyhrál
Lafata se proti Slavii neprosadil, Jablonec také proto nevyhrál | Foto: ČTK

Praha - V duelu lídra z Jablonce s pražskou Slavií gól ve 12. kole Gambrinus ligy nepadl. Domácí hlavně v prvním poločase nevyužili řadu šancí. Piták dokonce trefil břevno. Severočeši se tak na špici tabulky osamostatnili s 23 body, druhá Olomouc má ale k dobru zítřejší utkání v Teplicích.

Už odpoledne si to rozdaly dva poslední týmy tabulky o to, kdo se pokusí nastartovat výšlap tabulkou vzhůru. Nakonec se to podařilo fotbalistům Příbrami, kteří na vlastním hřišti porazili Baník Ostrava 2:1. Rozhodující gól vstřelil v 56. minutě Wágner.

Na Slovácku se body také dělily. Hradec Králové dokázal hned po přestávce odpovědět na prvopoločasový gól Trousila. Ve 48. minutě totiž hlavou srovnal Hochmeister a skóre 1:1 vydrželo až do konce.

Jablonec v první půli dominoval

Na severu Čech byl v první půli Jablonec jasně lepším týmem, sešívaní se nebyli v první půlhodině dostat s míčem na kopačkách alespoň na soupeřovu polovinu.

Jenže přehršel šancí nedokázali domácí před necelými dvěma tisíci promrzlých fanoušků využít, Piták v té vůbec největší v 15. minutě trefil nadvakrát břevno Čontofalského branky.

Odchod Kovaříka hru Jablonce ovlivnil

Jenže gól nedal ani on, ani ve dvou šancích devítibrankový Lafata a s odchodem zraněného "centrujícího nabíječe" Kovaříka ve 44. minutě jako kdyby odešla na ošetřovnu i celá ofenzivní vozba zelených.

Do druhé půle totiž sice slávisté přišli později než soupeř, jako kdyby jim ale pobyt ve vyhřáté šatně pomohl. Respektive fén kouče Rady. "Byl jsem důraznější, klukům jsem řekl, že mohou děkovat Bohu, že neprohráváme o tři branky," prozradil impulzivní trenér v pozápasovém rozhovoru pro ČT.

Jeho svěřenci se ve druhém poločase lépe pohybovali, vytvářeli si tlak, stoprocetní šanci si ale vypracovat nedokázali. A jelikož stejně jaloví byli po změně stra i domácí, konečná remíza je spravedlivým vyústěním dění na hřišti.

Jablonec může v neděli přeskočit Olomouc

"Měli jsme utkání rozhodnout v první půli. Ve druhé už byli kluci nervózní, uvědomovali si, v jakém jsme postavení a že jedna chyba by mohla rozhodnout, nakonec můžeme být rádi alespoň s nulou vzadu," zhodnotil duel kouč domácích Václav Kotal.

Zda tento bod postačí Jablonci k setrvání v čele tabulky i po víkendu ukáže až nedělní duel Teplic s druhou Olomoucí. Hanáci jsou za Jabloncem o pouhý bod.

Zápas posledních zvládla lépe Příbram

V Příbrami se od prvních minut nehrál nijak pohledný fotbal, o to se postaralo ale i nevlídné zimní počasí. První pořádnou střelu vyprodukoval Droppa až v 19. minutě a Hruška musel zasahovat.

O pár minut později už se ale vlnila síť, když Bučka překvapil David Kalivoda. Do poločasu vedení Příbrami vydrželo. Hosté ovšem hned po přestávce vyrovnali. V závaru před brankou se dobře zorientoval Davor Kukec. Dlouho ale radost z vyrovnání Baníku nevydržela.

Ze standardní situace se totiž prosadil domácí Tomáš Wágner. Od 56. minuty tak Příbram vedla. Po zbytek druhého dějství se soustředila hlavně na obranu a Baník už k ničemu nepustila.

Důležité tři body si tak připsali Příbramští, zatímco Baník klesl se ziskem osmi bodů na poslední místo.

Výsledek 12. kola Gambrinus ligy

Baumit Jablonec - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Pospíšil. ŽK: Zmrhal, Juhar (oba Slavia). Diváci: 1825.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Vaněk, Piták, Kovařík (43. Zoubele) - Lafata. Trenér: Kotal.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Koreš (86. Čonka), Petrák, Zmrhal (90. Cicman), Tusjak (67. Jarolím) - Mičola - Škoda. Trenér: Rada.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 23. Kalivoda, 57. Wágner - 47. Kukec. Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Blažej. ŽK: Trapp, Jugas - Kaprálik, Vašenda, Droppa.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Mareš (75. Danoski), Trapp, Kalivoda, Šlapák (90. Pleško) - Wágner, Střihavka. Trenér: Marko.

Ostrava: Buček - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (76. Milosavljev), Lukeš, Droppa, Kukec - Majtán (69. Svěrkoš), Fantiš. Trenér: Látal.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

Branky: 31. Trousil - 47. Hochmeister. Rozhodčí: Jech - Peřina, Urban. ŽK: Valenta, Kuncl - Pávek. Diváci: 3876.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák - Došek, Kovář (88. Hofmann). Trenér: Habanec.

Hradec Králové: Koubek - Holeš, Jánošík, Hochmeister, Poděbradský - Halilovič (46. Pávek), Šisler, Harba, Štěpán (82. Zelený) - Dvořák, Uškovič (86. Strnad). Trenér: Plíšek.

1. Jablonec 12 6 5 1 22:11 23
2. Olomouc 11 6 4 1 16:8 22
3. Sparta 11 6 2 3 17:10 20
4. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
5. Slavia 12 4 6 2 16:11 18
6. Brno 12 5 3 4 18:20 18