Vízek: Pelta Šmicra podrazil. Ať radši řeší korupci!

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 10. 2013 11:40
"Jsem zklamaný a je mi to líto. Je zvláštní, že všichni poctiví lidé musejí z fotbalu odejít," říká k odvolání manažera Šmicra jeho tchán Ladislav Vízek.
Ladislav Vízek kritikou nešetří.
Ladislav Vízek kritikou nešetří. | Foto: CPA Erben

Praha - Zklamání a vztek. To jsou pocity, které má z odvolání manažera fotbalové reprezentace Vladimíra Šmicra jeho tchán Ladislav Vízek.

"Je mi to opravdu hrozně líto a dost mě to udivuje. K odvolání nebyl žádný rozumný důvod, nic zásadního na něj neměli," říká bývalý reprezentant.

Pět hvězdiček reprezentantům nestačilo

Vízka mrzí, že jedním z důvodů Šmicrova konce byla nespokojenost hráčů národního týmu s jeho prací. "Zdá se mi to neuvěřitelné. Ti kluci měli vždy k dispozici pětihvězdičkový hotel. Ale asi chtěli ještě něco lepšího, asi chtěli těch hvězdiček deset."

Šéf asociace Miroslav Pelta po nedělním "maltském" setkání s hráči prohlásil, že jsou fotbalisté nespokojení s vybavením a ekonomickým úsekem. Některé věci prý neodpovídají úrovní reprezentace.

Slovo si brali především zkušení brankáři Petr Čech a Jaroslav Drobný

Vízek: Čestní lidé musí vždy odejít

"U Petra Čecha mě to opravdu překvapuje a u Drobného taky. Realizační tým fungoval dobře, já bych ho neměnil," kroutí hlavou olympijský vítěz z roku 1980.

Snad ještě více, než hráči, však Vízka zklamal samotný Pelta. "Myslí si, že si tím udobří veřejnost, že to nějakým způsobem vyčistí. Ale všichni přece víme, jak to je. Víme, kdo je on a že ti poctiví lidé, kteří dělají maximum, jako je Golda, Poborský nebo Vláďa, musí odejít. Čestní prostě v českém fotbale neobstojí, není to tam pro ně jednoduché," konstatuje Vízek.

"Ať Pelta raději vyřeší Křetínského tašku"

"Pravda stála na hřišti, tam se rozhodlo. Tohle byla podpásovka. Čtyři roky se jich zastával a oni ho nakonec podrazí. On se ani moc nebránil, je slušný. Teď si aspoň odpočine," říká Vízek a Peltu vyzývá k jinému způsobu očištění českého fotbalu.

"Jestli se chce nějak ukázat před veřejností, mělo by to být úplně v jiných záležitostech. Ať třeba vyřeší kauzu Křetínského tašky," uzavírá Vízek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy