Šmicer, Baroš či Koller vyzývají k mobilizaci: Malíka neřešte, fotbal změníme odspodu

Jiří Škuba Jiří Škuba
13. 11. 2020 12:36
Říjnové zatčení místopředsedy FAČR Romana Berbra způsobilo v českém fotbale historický poprask. S pádem moci kontroverzního funkcionáře mnozí vycítili šanci na změnu současného režimu a k volání po změně se přidaly i známé osobnosti: fotbalisté Vladimír Šmicer, Milan Baroš, Jan Koller, herci Ondřej Vetchý či David Novotný.
Výzva fotbalových osobností | Video: Fotbalová Evoluce

Fotbalové hvězdy se spojily pod projektem Fotbalové evoluce. Jejím cílem je oslovit fotbalovou veřejnost, aby v jarních volbách do okresních a krajských fotbalových svazů zvolila takové kandidáty, kteří nebyli poplatní současnému vedení FAČR.

"Každý člověk, který má rád fotbal, má nyní jedinečnou šanci ovlivnit prostředí kolem sebe. Máme ji my všichni, nikdo jiný to za nás neudělá," vyzývá k akci vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer.

Za iniciativou stojí skupina funkcionářů a trenérů kolem bývalého generálního sekretáře Rudolfa Řepky. Většina z nich z FAČR odešla po sporech s bývalým místopředsedou Romanem Berbrem.

"Když nás Ondra Lípa oslovil a seznámil s obsahem projektu, bylo logické, že se připojíme. Tohle je cesta, kterou český fotbal musí jít," popisoval bývalý kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Sivok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy