Nová komise rozhodčích? Málokdo měl zájem se ušpinit, tvrdí bývalý sudí Drastík

Jiří Škuba Jiří Škuba
4. 11. 2020 6:29
"Rozhodčí nyní budou muset pískat, jak nejlépe umějí. Už nemají žádné krytí," říká bývalý sudí Andreas Drastík.
Andreas Drastík
Andreas Drastík | Foto: archiv

Do provizorní komise rozhodčích byli výkonným výborem Fotbalové asociace ČR jmenováni výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta, jako zástupce FAČR předseda sudích v řídící komisi pro Moravu Jan Zahradníček a jako společný kandidát LFA a FAČR šéf pravidlové komise Jiří Kureš.

"Zahradníček a Kureš se mezi rozhodčími pohybují již dlouhou dobu, Bárta sice s pískáním nemá žádné zkušenosti, ale v odvolané komisi zastupoval ligovou asociaci. Myslím, že za současné situace je to vhodné složení. Někdo to prostě musí vést, ale žádné změny se konat nebudou," říká Andreas Drastík, bývalý asistent, který byl kvůli kritice Josefa Kruly vyškrnut z listiny rozhodčích pro profesionální soutěže.

Kdo mu ovšem chybí, je Jaroslav Melichar, jehož jméno se také v souvislosti s provizorní komisi rozhodčích také skloňovalo. "Znám ho jako férového člověka, který nedělal z fotbalu vědu. Ale právě proto, že je to poctivý chlap, do toho asi nešel," dodává Drastík.

Stejný případ je podle něj i Radek Příhoda, jenž dostal nabídku šéfovat sudím po odvolaném Jozefu Chovancovi. "Zodpovídat se momentálním vedení svazu je šílené. Navíc by měl jen omezené pravomoci. Musel by pracovat s rozhodčími a delegáty, kteří tam nyní jsou - a většina z nich tam není pro své profesní kvality, ale díky loajalitě k vedení federace," říká muž, který po ligových trávnících běhal s praporkem devět let.

Drastík očekává, že řádná komise rozhodčích bude ustavena až po červnové volební valné hromadě. "Do té doby nás ještě čekají tři čtvrtiny kol fotbalové ligy, což je poměrně dost. Na druhou stranu si nemyslím, že by docházelo k nějakým excesům, rozhodčí teď budou muset pískat jak nejlépe umějí, protože nebudou vědět, kdo přijde po volbách," dodává Drastík, který je zároveň členem hnutí Čistý fotbal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Demokraté a republikáni oznámili krach jednání o policejní reformě

Rozhovory demokratů a republikánů v americkém Kongresu o podobě policejní reformy skončily neúspěchem. Podle agentury AP to oznámili hlavní vyjednavači obou stran. Jednání započatá v návaznosti na loňský smrtící zákrok policisty proti Afroameričanovi Georgi Floydovi se nepodařilo přivést k průlomu posledních několik měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy