Slavia opět neuspěla. Plzeň zvítězila podesáté v řadě

1. 10. 2010 21:30
Slavia - Plzeň 0:1 (0:1)

Praha - Slávistické tápání ve fotbalové lize pokračuje. Červenobílí s novým trenérem Michalem Petroušem v 11. kole podlehli Viktorii Plzeň 0:1 a z výhry se neradovali již sedm zápasů.

Naopak Plzeň, které zařídil tři body gólem z penalty Rezek, vyhrála podesáté za sebou a upevnila si vedení v tabulce.

Slavia zažila další horký týden. Kouč Karel Jarolím definitivně tým opustil a od středy jeho místo zaujal dosavadní asistent Petrouš, ale ani tato změna mužstvu body nepřinesla.

Petrouš zdědil bohatou marodku, na kterou navíc přibyl Čelůstka, jenž se zranil na tréninku. A nový kouč i proto pořádně zamíchal se sestavu.

Petrouš chce konečně probudit Slavii. Proti své Plzni
Nový trenér Slavie Petrouš: Tým chci psychicky zvednout
Jarolím ve Slavii přece jen končí, nahradí ho Petrouš

Do branky se postavil poprvé Zlámal, jenž přišel na začátku září na hostování z italského Udine, ve stoperské dvojici nastoupil vedle Koubského tuniský reprezentant Ragued.

V základní sestavě byl i jeho krajan Belaid a v útoku dvojice mladíků Hora s Vyhnalem, zatímco veterán Vaniak neusedl ani lavičku náhradníků.

Domácí začali velkým tlakem a už v třetí minutě po Belaidově rohu nechala hostující obrana osamoceného Kisela, ale ten z několika metrů pálil z voleje jen do břevna a dorážka Milana Černého mířila nad.

Z branky se ale záhy radovali hosté. V 16. minutě se dostal za slávistickou obranu Rezek a Zlámal jej v šestnáctce poslal k zemi. Sám faulovaný hráč penaltu bezpečně proměnil, když Zlámal skočil na opačnou stranu, než kam šel míč.

V 37. minutě Belaid napřáhl těsně za vápnem a trefil jednoho z plzeňských hráčů do ruky. Diváci chtěli penaltu, ale sudí Franěk ji neodpískal.

Po přestávce byl tlak Slavie drtivý, ale domácí opět dopláceli na nepřesnou a nedůraznou koncovku. Alespoň bod odmítl v 81. minutě Vyhnal, když sám před Pavlíkem po Kiselově centru namířil vysoko nad.

"Nehodnotí se mi to dobře, protože jsme prohráli. Ale na druhou stranu si myslím, že zápas byl nadprůměrný, měl nasazení, osobní souboje a se šťastným koncem pro Plzeň," řekl po zápase Petrouš.

"Nastřelili jsme břevno, ale potom po chybě Dembélého přišla penalta. S týmem to nezamávalo a dostali jsme Plzeň pod tlak, nenechali ji prostor a ve druhém poločase ji pustili jen ojediněle za půlku," litoval nový trenér Slavie.

I přes prohru Petrouš výkon týmu ocenil. "Hráli jsme dobře, kluci se alespoň myslím zvedli psychicky. Když za výhrou půjdeme, tak výsledky se zákonitě dostaví," dodal Petrouš.

Také plzeňský trenér Pavel Vrba uznal, že Slavia měla velkou převahu.

"Bylo to ovlivněno i tím, že jsme brzo dali gól. Tlak Slavie byl až mimořádný, žádný soupeř nás tak ještě nezatlačil. Někdy i se štěstím jsme to ale zvládli. Je to otázka času, kdy půjde Slavia nahoru," zdůraznil Vrba.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka:
17. Rezek z pen. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Koval. ŽK: Hubáček, Belaid, Vyhnal, Kisel - Navrátil, Bakoš, Rajtoral. Diváci: 6133.

Slavia: Zlámal - Janda (90. Vomáčka), Koubský, Ragued, Hubáček - M. Černý, Kisel, Dembélé (78. J. Černý), Belaid - Vyhnal, Hora (85. Petrák). Trenér: Petrouš.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek - Jiráček (81. Ďuriš), Bakoš (69. Střihavka). Trenér: Vrba.