Nový trenér Slavie Petrouš: Tým chci psychicky zvednout

ČTK ČTK, Red Spo
30. 9. 2010 17:05
Karel neměl sílu bojovat a přehodil to na nás, říká
Oslava fotbalistů Slavie po vítězném zápase se Žižkovem
Oslava fotbalistů Slavie po vítězném zápase se Žižkovem | Foto: Jan Buchalcev

Praha - Zlepšit atmosféru v kabině, posílit sebevědomí a být produktivnější, to jsou první cíle nového trenéra fotbalistů Slavie Praha Michala Petrouše. Na pozici hlavního kouče se z místa asistenta posunul ve středu po odstoupení Karla Jarolíma. 

"Před středečním tréninkem mi to oznámil ředitel klubu Miroslav Platit a já se vůbec nerozmýšlel," řekl na dnešní tiskové konferenci novinářům Petrouš, který tak v pátek zažije svoji prvoligovou trenérskou premiéru. A shodou náhod proti Plzni, tedy týmu, kde končil svoji hráčskou kariéru a vydal se na trenérskou cestu.

Čtěte také:
Jarolím ve Slavii přece jen končí, nahradí ho Petrouš
Jarolím podal rezignaci. Vedení klubu ji však nepřijalo
Jarolím chce skončit, Slavii dělí bod od sestupu

"Nechtěl jsem tomu nejdříve věřit," vracel se k nečekanému posunu do role hlavního kouče. "Přišel jsem do Slavie na zavolání Karla Jarolíma a byl jsem rád, že se od něho něco přiučím. Vedení situaci vyhodnotilo a byl jsem hozen do vody. Karel už asi neměl sílu bojovat a přehodil to na nás. My asistenti nebyli tak na očích, hlavní kouč je takový hromosvod," vysvětlil Petrouš rychlou přeměnu a věří, že spolu se svými asistenty má sílu, kterou dokážou přenést na hráče.

"Jsem zde krátce, nezaujatý a to možná byl jeden z důvodů, který rozhodl, že jsem se stal hlavním trenérem. Věříme, že kluci kopat umí a snad by se to mohlo projevit již zítra," doufá Petrouš, který byl vedením týmu zatím pověřen do konce podzimní části sezony. "Poté si sedneme, vyhodnotíme situaci a bude se řešit co dále," pokračoval slávistický trenér.

Hráči si nevážili toho, jak byl Jarolím hodný

Zda je na místě dočasně, prý neřeší. "Tak to neberu, hlavně se budu snažit udělat maximum, pomoci Slavii, aby se dostala tam, kam patří. Bude to těžká cesta, ale doufáme, že to zvládneme," řekl optimisticky Petrouš. "Já budu spokojen s tím, když spokojeni budou kluci v kabině po zápase, když budou mít z fotbalu radost. Nyní tam není pozitivní atmosféra, jsou skleslí a to je můj první úkol," zdůraznil Petrouš.

Důvod, proč je Slavia těsně nad sestupovými příčkami, nezná. "Kdybychom to věděli, tak v krizi nejsme. Nepodařilo se nám pár zápasů. A i když jsme hráli hezký fotbal, tak jsme nebyli efektivní a prohrávali. Sedla na nás deka a to kluky sráží," uvedl Petrouš, který k hráčům promluvil až před dnešním tréninkem. "Budu se je snažit namotivovat, ale jak, to si nechám pro sebe," řekl Petrouš.

Nový slávistický kouč nemá jeden konkrétní trenérský vzor. "Dlouho jsem hrál, zažil plno dobrých trenérů. Z každého si něco vezmu, ale musím zůstat sám sebou, jít svoji cestou," uvedl Petrouš a na dotaz, zda bude na hráče hodnější než jeho předchůdce, pro někoho překvapivě odpověděl. "Já si myslím, že kluci si ani nevážili toho, jak byl Karel hodný."

Petrouš si myslí, že by trenéři měli dostávat delší čas na vybudování týmu. "Věřím v to, že na Slavii přichází nová doba. Chceme dávat prostor novým mladým hráčům, ne hekticky, ale s citem. Mládež je zde na velmi dobré úrovni a je to potřeba využít," dodal Petrouš

 

Právě se děje

před 53 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy