Skvělé Brno potopilo Teplice, dva góly Litsingiho nestačily

21. 10. 2013 19:50
Severočeši nevyužili možnosti jít před Plzeň na druhé místo ligové tabulky.
Fanoušci Brna mohou být po delší době hrdí na svůj tým.
Fanoušci Brna mohou být po delší době hrdí na svůj tým. | Foto: ČTK

Brno - Kouzlo Teplic je pryč, smazalo jej výborné Brno. Svěřenci trenéra Kotala na domácím hřišti zvítězili po heroickém výkonu 3:2 a překazili Severočechům postup na druhé místo tabulky Gambrinus ligy před Plzeň.

Zbrojovka se díky třetímu vítězství v sezoně vyhoupla z patnáctého na třinácté místo tabulky.

Trenér Teplic Zdeněk Ščasný měl velké starosti se sestavou. V obraně nemohl využít Lüftnera a Jablonského, příležitost tak dostal nový muž Klein a také Hošek. Na sehranosti obrany byly vynucené změny znát, navíc v 18. minutě přišla další rána, když se zranila brankářská jednička Grigar.

Brněnští od úvodu nadstandardně bojovali a z rychlých brejků zlobili favorita. V první půli žádný gól nepadl, pět minut po pauze ale otevřel skóre v základu debutující stoper Pavel Košťál.

O osm minut později vyrovnal teplický střelec Franci Litsingi, když se prosadil přesnou střelou k tyči. Jenže za dalších deset minut domácí znovu vedli, pěknou individuální akcí a gólovou střelou se blýskl Hyčka.

Na 3:1 pak zvýšil dorážkou po Zavadilově trestném kopu Pašek a bylo rozhodnuto. Tepličtí v nastaveném čase už pouze snížil díky střelecky disponovanému Litsingimu.

11. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - FK Teplice 3:2 (0:0)

Branky: 50. Košťál, 68. Hyčka, 75. Pašek - 58. a 90.+2 Litsingi. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Janotka, Hyčka - Ljevakovič, Vachoušek, Matula. Diváci: 3612.

Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Hyčka - Skalák (87. Husár), Lutonský (46. Markovič) - Pašek (88. Kroupa). Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar (18. Slavík) - Matula, Klein, Kaufman, Hošek - Ljevakovič, Nivaldo (75. Salami) - Litsingi, Jindráček (71. Táborský), Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

1. Sparta 11 10 1 0 30:6 31
2. Plzeň 11 7 4 0 24:8 25
3. Teplice 11 7 2 2 32:13 23
4. Liberec 11 7 1 3 13:14 22
5. Mladá Boleslav 11 5 4 2 20:10 19
6. Jablonec 11 4 4 3 18:16 16