Hysterický Suárez je pro smích. Chtěl penaltu za ruku brankáře i absurdní vyloučení

av av
25. 6. 2019 8:31
Luis Suárez má své úlety, o tom není třeba pochybovat. Uruguayská fotbalová hvězda se hned dvěma nevídanými excesy připomněla v utkání Copa América proti Chile.
Luis Suárez během zápasu proti Chile.
Luis Suárez během zápasu proti Chile. | Foto: Reuters

Nějaký čas sekal latinu a udivoval spíše fotbalovými dovednostmi. Teď je ale dvaatřicetiletý Uruguajec zpět v hledáčku všech odpůrců toho, co činí fotbalisty terčem posměchu. V utkání s Chile, které jeho tým ovládl těsně 1:0, se Suárez znovu zařadil do čela zástupu fotbalových simulantů, stěžovačů a uplakánků.

Tím spíš, že se dvě jeho reakce směrem k rozhodčímu vyhýbaly zdravému rozumu.

Na stadionu Maracaná v Riu de Janeiru, kde se duel základní skupiny jihoamerického šampionátu konal, se Suárez nejprve dožadoval pokutového kopu za hraní rukou v pokutovém území. Na tom by nebylo nic divného, kdyby rukou nezahrál brankář Chilanů Gabriel Arias.

Podívejte se na první incident:

Útočník Barcelony si svůj fatální omyl hned uvědomil, už ale bylo pozdě, video s jeho reakcí ihned začalo na sociálních sítích žít vlastním životem.

A to ještě nebylo vše. Později v utkání se Suárez blýskl další přehnaně hysterickou reakcí. To když zběsilým úprkem a gestikulací žádal rozhodčího o udělení červené karty stoperovi soupeře Gonzalu Jarovi, který nevybíravě zastavil neukázněného fanouška vběhnuvšího na hřiště. 

Jeden z fotbalových příznivců na Twitteru sdílel v krátké době videozáznamy s oběma situacemi. K té s penaltou nejprve napsal, že jde o nejvíc "suárezovskou" věc, kterou Luis Suárez kdy udělal. Za pár minut ale musel svůj osobní žebříček znovu měnit.

Kritika společně s posměchem od spousty dalších fans přišla jako vlna, která uruguayského forvarda staví do pořádně kontroverzního světla.

Hysterická reakce Luise Suáreze:

 

Právě se děje

před 35 minutami

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy