Argentina se vyhnula ostudě. Díky vítězství nad Katarem na Copa América postoupila

23. 6. 2019 23:08
Fotbalisté Argentiny porazili v závěrečném utkání základní skupiny B jihoamerického šampionátu 2:0 Katar a po první výhře na turnaji v Brazílii si zajistili postup do čtvrtfinále. Skupinu bez ztráty bodu ovládla Kolumbie, jež na závěr zdolala 1:0 Paraguay.
Lionel Messi slaví vítěztví
Lionel Messi slaví vítěztví | Foto: Reuters

Argentinci měli po dvou zápasech Copy América pouze bod za remízu 1:1 s Paraguayí, kterou zajistil gólem z penalty hvězdný Lionel Messi. V dnešním klíčovém utkání v Porto Alegre uklidnil bílomodré už ve 4. minutě Lautaro Martínez z Interu Milán, který otevřel skóre poté, co vystihl špatnou rozehrávku Katařanů.

Argentina pak dlouho nedokázala proti asijským šampionům přidat pojistku, dočkala se až v 82. minutě díky kanonýrovi Manchesteru City Sergiu Agüerovi.

Z druhého místa tak Argentina prošla do čtvrtfinále, v němž se v pátek střetne s Venezuelou. Hostující Katar je vyřazen, Paraguay bude se dvěma body čekat na zbývající výsledky základní části, zda projde do play off z třetího místa.

Kolumbie napodobila domácí Brazílii a také ona prošla skupinou bez inkasované branky. Již s jistotou čtvrtfinále se o její vítězství nad Paraguayí zasloužil gólem z 31. minuty Gustavo Cuellar.

Za Zlín bude hrát slovinský hokejista Jeglič

Poslední tým hokejové extraligy Zlín získal do sestavy zkušeného slovinského útočníka Žigu Jegliče. Jednatřicetiletého hráče zatím Berani angažovali na pětizápasovou zkoušku do reprezentační přestávky.

Jeglič patří k oporám slovinské reprezentace, vedle MS hrál i na olympijských turnajích v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018. Na klubové scéně má za sebou například působení v Södertälje nebo Ässätu Pori, v KHL nastupoval za Slovan Bratislava, Nižnij Novgorod a Nižněkamsk.

před 29 minutami

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, otevře Český dům

Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s níž společně otevřou budovu Českého domu. O den později by na Slovensko měl přiletět premiér Andrej Babiš (ANO), který si v Bratislavě připomene výročí událostí ze 17. listopadu 1989. Prezident Zeman na 30. výročí sametové revoluce zavzpomíná doma.

Zloději z brněnského klenotnictví ukradli zboží za 20 milionů. Policisté pátrají po tmavém audi

Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Lupiči šli především po drahých hodinkách, zmizelo jich asi sto, řekl majitel obchodu.