Argentina se vyhnula ostudě. Díky vítězství nad Katarem na Copa América postoupila

23. 6. 2019 23:08
Fotbalisté Argentiny porazili v závěrečném utkání základní skupiny B jihoamerického šampionátu 2:0 Katar a po první výhře na turnaji v Brazílii si zajistili postup do čtvrtfinále. Skupinu bez ztráty bodu ovládla Kolumbie, jež na závěr zdolala 1:0 Paraguay.
Lionel Messi slaví vítěztví
Lionel Messi slaví vítěztví | Foto: Reuters

Argentinci měli po dvou zápasech Copy América pouze bod za remízu 1:1 s Paraguayí, kterou zajistil gólem z penalty hvězdný Lionel Messi. V dnešním klíčovém utkání v Porto Alegre uklidnil bílomodré už ve 4. minutě Lautaro Martínez z Interu Milán, který otevřel skóre poté, co vystihl špatnou rozehrávku Katařanů.

Argentina pak dlouho nedokázala proti asijským šampionům přidat pojistku, dočkala se až v 82. minutě díky kanonýrovi Manchesteru City Sergiu Agüerovi.

Z druhého místa tak Argentina prošla do čtvrtfinále, v němž se v pátek střetne s Venezuelou. Hostující Katar je vyřazen, Paraguay bude se dvěma body čekat na zbývající výsledky základní části, zda projde do play off z třetího místa.

Kolumbie napodobila domácí Brazílii a také ona prošla skupinou bez inkasované branky. Již s jistotou čtvrtfinále se o její vítězství nad Paraguayí zasloužil gólem z 31. minuty Gustavo Cuellar.