reklama
 
 

Sigma nezvládla vstup do 2. ligy. Kalvoda: Jsem nas*anej

3. 8. 2014 15:00
Velmi naštvaný byl po zápase úvodního kola Fotbalové národní ligy na hřišti Viktorie Žižkov staronový trenér Sigmy Olomouc Leoš Kalvoda. Zklamala ho jak prohra 1:2, tak výkon celého týmu.

Praha - Velmi naštvaný byl po zápase úvodního kola Fotbalové národní ligy na hřišti Viktorie Žižkov staronový trenér Sigmy Olomouc Leoš Kalvoda. Zklamala ho jak prohra 1:2, tak výkon celého týmu. 

Zkušený kouč týmu, který na jaře po 30 letech opustil českou nejvyšší soutěž, nedokázal pochopit, že jeho tým vyslal první střelu na soupeřovu bránu až v 83. minutě, naštvaný byl také  na to, že jeho tým inkasoval v nastavení první půle a hned dvě minuty po přestávce.

"Nebudu říkat, že jsem zklamanej, já jsem totiž přímo nasranej. V tomhle zápase se jen potvrdilo proč Sigma spadla, s takovým výkonem, kdy si hráči jdou jen zahrát fotbal, to prostě nejde," nebral si servítky na tiskové konferenci po zápase 56letý trenér.

"Celou přípravu jsme se připravovali na to, že druhá liga bude hlavně o bojovnosti, o důrazu, a ne o tom, že si někde dvakrát za sebou nahrajeme. Propadli jsme v tom, což přičítám našemu nesoustředění se na ten zápas. Navíc směrem dopředu jsme byli naprosto žalostní," zlobil se Kalvoda.

"Zklamali mě úplně všichni"

Nejvíc jej popudily obě inkasované branky krátce před a po přestávce.

"Když dostanete góla v poslední minutě poločasu, tak je to problém, to musíte dohrát jakkoliv, třeba to ukopat do zámezí. No a my přijdeme na hřiště a hned dostaneme další gól. To se týmu, který pomýšlí na návrat do první ligy, stávat nesmí," pokračoval kouč Sigmy v kritickém tónu.

"Zápas mi alespoň ukázal, že někteří hráči na takovouto hru nahoru-dolů a plnou soubojů nemají. A nebo na něj mají, ale pro mě nevysvětlitelně ho hrát nechtějí. Takoví hráči prostě být v druholigovém týmu nemůžou," doplnil Kalvoda s tím, že konkrétní být nechce.

"Zklamali mě totiž úplně všichni. Nikdo v naší sestavě nevyčníval. Nelze některým hráčům upřít snahu, ale jen snaha je na druhou ligu málo. Bohužel se nám nepodařilo dostat se z té posestupové kocoviny, i když jsem v přípravě dělal všechno proto, abychom to dokázali," zakončil Kalvoda. 

Ordoš: S takovou postoupit nemůžeme 

Jediný gól Sigmy vstřelil v 83. minutě střídající Michal Ordoš, byla to však jediná střela Olomouce na bránu v zápase.

"Po zranění jsem ještě nebyl stoprocentně připraven, proto mě tam trenér poslal až po přestávce. Cítil jsem se dobře, bohužel jsme nehráli vůbec nic, takže ta moje střela byla vlastně jediná na bránu v zápase a to je strašně málo," přiznal 31letý ofenzivní záložník. 

"Potvrdilo se nám, že ta druhá liga pro nás bude hodně těžká soutěž. Patříme sice k favoritům na postup, jestli ale budeme hrát takhle špatně pořád, nemůžeme na postup ani myslet. Nemůže odehrát zápas na sedmdesát procent z toho, na co opravdu máme," zlobil se Ordoš.

"Fotbalisti tu zůstali dobří, musíme se ale připravit na to, že se tu hraje mnohem bojovnější a náročnější fotbal na osobní souboje. Nemůžeme jít na hřiště s tím, že dáme každému pětky. Naopak nám týmy jako Žižkov dají pořádně zabrat," myslí si vytáhlý záložník.

"Žižkov nás úplně přehrál"

Ordoš nedokázal pochopit, že Sigma byla směrem dopředu tak špatná.

"Na zápas jsme se připravili dobře, věděli jsme, že budou důrazní a že nás to bude hodně bolet. Takové soupeře musíme přehrávat, bohužel on v těch osobních soubojích přehrál nás. Žižkov vyhrál zaslouženě, my jsme totiž žádné gólovky neměli a bez šancí se vyhrát nedá," uvedl člen širšího reprezentačního kádru.

"Není nic příjemného dostat gól do šatny, o to víc vás pak štve, že dostanete další hned po tom, co z té šatny přijdete. Přesně takové góly jsme ale dostávali i v lize, je to bohužel naše specialita za poslední rok. Nás to dostane do kolen, naopak je to zase zvedne," přiznal.

"Těžko hledat něco pozitivního po tom, co jsme tu předvedli. Když dáte gól, ani z něj pak nemůžete mít žádnou radost. Všichni si mysleli, že všechno špatné sestupem končí, ale bohužel tomu tak není. Musíme si to mezi sebou vyříkat, nemůžeme hrát ve druhé lize tak ležérní fotbal," dodal Ordoš. 

Trpišovský: Sigma se do ligy určitě vrátí

Naopak trenér Žižkova Jindřich Trpišovský byl s výkonem svého týmu nadmíru spokojen.

"Jsem s výhrou maximálně spokojen, protože jsme narazili na tým, který svou kvalitou nemá ve druhé lize co dělat. Sigma se určitě vrátí do ligy, proto si o to více té dnešní výhry vážíme, i když byla spíš vybojovaná než zasloužená," uvedl trenér Žižkova.

"Chci poděkovat celé kabině, hráči totiž splnili přesně to, s čím do zápasu šli, tedy že musí být důraznější než soupeř, který má mnohem techničtější hráče než my. Ubojovali jsme to výkony na hranici sebeobětování. Skládáme nové mužstvo a to ukázalo, že má určitou kvalitu," doplnil Trpišovský.

"Jsem rád, že jsme až do té 83. minuty nepustili Sigmu ke střele na bránu, ta branka všechno zkomplikovala a můžeme být rádi, že nakonec Sigma v 90. minutě z velké šance nevyrovnala," přiznal kouč Žižkova. 

"Návrat Horníka je pro nás klíčový"

Po zápase si také pochvaloval práci staronového sportovního ředitele Ivana Horníka, který se do velkého fotbalu vrátil po desetiletém trestu.

"Vedení klubu nám umožnilo maximální přípravu na zápas, takové podmínky tu nikdy před tím nebyly. Nikdy se totiž nestalo, že bychom jeli na nějaké předzápasové soustředění," podotkl Trpišovský.

"Naším nejlepším hráčem byl dneska Míra Podrazký, který měl velmi slušnou nabídku z jiného druholigového klubu, právě díky záruce pana Horníka se nám tady tohoto rozdílového hráče podařilo udržet a on nám to vrátil gólem a asistencí," pochvaloval si.

"Pan Horník je takový náš talisman. Od té doby, co přišel, jsme prohráli jediné utkání. Finanční situace klubu v létě nebyla zrovna ideální, ale po příchodu pana Horníka se vše změnilo. Byl schopný hráče v týmu udržet, navíc přivedl do týmu útočníka Pepu Marka, který nám hodně pomůže," dodal Trpišovský.

autor: Jaroslav Šindelář | 3. 8. 2014 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama