Šíbr Šeterle v Boleslavi končí. Vrátí se do Slavie?

Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 4. 2012 9:45
Šeterle klub v Boleslavi vybudoval, teď z něj mizí
Jaromír Šeterle
Jaromír Šeterle | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - V zákulisí českého fotbalu se chystá velký přestup na funkcionářském poli. Jaromír Šeterle končí v pozici generálního ředitele FK Mladá Boleslav.

Kam zamíří? "Údajně už jednal s vedením Slavie o pozici sportovního ředitele," říká zdroj deníku Aktuálně.cz.

"Sportovního ředitele nehledáme a s panem Šeterlem jsme rozhodně nejednali," odmítá tuto teorii Miroslav Platil, generální ředitel Slavie.

Jiné zdroje ovšem uvádějí, že majitel klubu Aleš Řebíček sportovního ředitele hledá. Jednal o této pozici například s Tomášem Peterou, donedávna majitelem Baníku Ostrava.

O fotbalu čtěte více:

Sám Šeterle se k situaci zatím nechce nijak vyjadřovat. "Nechci vám nijak lhát, ale... Nebudu to teď, v téhle fázi, nijak komentovat," řekl.

Podle webu časopisu Hattrick už dal ale výpověď ke 30. červnu 2012. A dva nezávislé zdroje to deníku Aktuálně.cz potvrdily.

Prezident klubu Josef Dufek odmítl situaci komentovat. "V klubu plánujeme určité restrukturalizační změny, ale nyní se k nim nebudeme nijak blíže vyjadřovat," dodal Jiří Koros, mluvčí FK Mladá Boleslav.

Šeterle a Cipro dovedli Slavii k titulu

Jaromír Šeterle je velmi zkušený šíbr ze staré školy. Jako funkcionář začínal  v Plzni a RH Cheb, ve druhé polovině 90. let pak především působil v pražské Slavii, v jejím velmi slavném období.

Stál v pozadí zisku mistrovského titulu v sezoně 1995/96. Ciprův výtečný tým s Poborským, Bejblem, Suchopárkem, Šmicerem a spol. tehdy dokráčel až do semifinále Poháru UEFA.

Šeterle spolu se sekretářem Kudelou poté vyměnili Slavii za tehdy druholigovou Mladou Boleslav. Tam přilákali trenéra Petrželu a vybudovali klub, který se posléze dostal až do špičky českého fotbalu. V roce 2006 si středočeský klub sáhl dokonce na druhou ligovou příčku.

Ze Škodovky tečou miliony, výsledky ale zeslábly

Navzdory intenzivní podpoře Škoda Auto, která podle některých zdrojů dává do rozpočtu fotbalového klubu 60, podle jiných až 80 milionů korun ročně, se ale v posledních sezonách týmu nedaří tak, jak by míře finančního zabezpečení odpovídalo.

Zákulisní informace se shodnou na tom, že se spory mezi prezidentem klubu Josefem Dufkem na straně jedné a Šeterlem a Kudelou na straně druhé stupňovaly. Kudela před dvěma lety odešel, působil na Žižkově a nyní ve Zbrojovce Brno.

Šeterle se podle všeho rozhodl k odchodu nyní. Před nedělním ligovým utkáním se Spartou je tedy ve "městě automobilů" rušno. FK Mladá Boleslav je nyní na čtvrté příčce ligové tabulky, což vzhledem k vývoji na účast v evropských pohárech nejspíš letos stačit nebude.

 

Právě se děje

Další zprávy