Uhrin: Hra Sparty? Chaos. Za tohle si titul nezaslouží

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 4. 2012 5:00
Němeček kvitoval, že se Spartě ze stavu 0:2 podařilo ubojovat alespoň bod
Sparta opět neuspěla podle svých představ
Sparta opět neuspěla podle svých představ | Foto: Eduard Erben

Praha - Jako by Sparta ponoukala Liberec či Plzeň: Naši milí soupeři, nic nevzdávejte, boj o titul je pořád otevřený.  

"Remíza s Teplicemi 2:2 je určitě méně, než jsme si my sparťani představovali, do značné míry to znehodnocuje vítězný úspěch z Liberce," zlobí se na své následovníky Václav Němeček, dlouholetý kapitán letenského týmu z 90. let.

O fotbalu čtěte více:

Kromě kritických slov má ale v kapse i cukrátko. "Pozitivní je, že tentokrát ze stavu 0:2 dokázali ještě alespoň remízu ubojovat."

To Dušan Uhrin, který Němečka před lety ve Spartě v její slavné éře vedl, je z toho, co současný letenský tým předvádí, velmi zklamaný.

Němeček: Styl spraví v létě, teď to musí ukopat

"Já jako sparťan vždycky věřím, že právě Sparta titul získá. Ale kdyby měla hrát tak jako proti Teplicím, tak by si ho snad ani nezasloužila," říká slavný kouč. "Tam v té hře prostě není nic. Chybí tam pohyb, dynamika, to se pak nemůžete dostat do přečíslení. Stopeři nemají balon komu rozehrát, když všichni stojí. A celkově je ta hra jeden velký chaos."

Němeček je smířlivější. "To já od Sparty žádný kouzelný fotbal na jaře ani nečekal. Vyhlásili, že chtějí dělat změny, ale na to potřebujete čas, takhle za pochodu je to složité, na stylu Sparta může zapracovat v letní přestávce. Ale teď to musí ubojovat."

Uhrin: Takové chyby v obraně... Tomu nerozumím

Do obrovských problémů se Sparta dostala po fatálních chybách obrany. "Přišel jsem později, takže první gól jsem neviděl, ale Jarošík prý soupeři nalil balon. A ta druhá branka padla po rozehrané standardce. Teplice to tam nedávaly z první, ale akci rozehrály. Hráči v šestnáctce se proto pohnuli a sparťani ztratili přehled, kdo má bránit hráče a kdo prostor. To by se opravdu stávat nemělo," analyzuje Němeček.

Výsledkem bylo, že Lukáš uvnitř šestnáctky naskočil na gólovou hlavičku zcela sám a neobsazen, za účastného pohledu čtyř zadáků Sparty. "Nepochopím, jak Sparta může takovou chybu udělat. Jestli ty obranné situace necvičí... Já tomu prostě nerozumím," zlobí se Uhrin.

"Zápas v Liberci jsem neviděl, ale spolupráce Jarošíka s Brabcem tam prý fungovala. Proti Teplicím vůbec ne. A Jarošíkův individuální výkon byl velmi, velmi slabý," říká Uhrin.

Na letenskou Barcelonu nevěří

Na rozdíl od Němečka ho nevýrazný herní styl současné Sparty trápí. "Přitom hráčskou kvalitu Sparta má, ne že ne. Krejčího považuji za jeden z největších talentů českého fotbalu poslední doby. Ale ta hra je nijaká. Pan Hřebík přišel do klubu s nějakou ideou: že bude Sparta hrát jako Barcelona a takové týmy. Můj názor je, že můžete hrát takovým stylem, jaké hráče máte k dispozici. Sparta by neměla hrát jako Barcelona nebo Real, ale jako Sparta Praha."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Microsoft koupí firmu Activision Blizzard, výrobce videoher jako Call of Duty nebo Candy Crush

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ta mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy