Uhrin: Hra Sparty? Chaos. Za tohle si titul nezaslouží

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 4. 2012 5:00
Němeček kvitoval, že se Spartě ze stavu 0:2 podařilo ubojovat alespoň bod
Sparta opět neuspěla podle svých představ
Sparta opět neuspěla podle svých představ | Foto: Eduard Erben

Praha - Jako by Sparta ponoukala Liberec či Plzeň: Naši milí soupeři, nic nevzdávejte, boj o titul je pořád otevřený.  

"Remíza s Teplicemi 2:2 je určitě méně, než jsme si my sparťani představovali, do značné míry to znehodnocuje vítězný úspěch z Liberce," zlobí se na své následovníky Václav Němeček, dlouholetý kapitán letenského týmu z 90. let.

O fotbalu čtěte více:

Kromě kritických slov má ale v kapse i cukrátko. "Pozitivní je, že tentokrát ze stavu 0:2 dokázali ještě alespoň remízu ubojovat."

To Dušan Uhrin, který Němečka před lety ve Spartě v její slavné éře vedl, je z toho, co současný letenský tým předvádí, velmi zklamaný.

Němeček: Styl spraví v létě, teď to musí ukopat

"Já jako sparťan vždycky věřím, že právě Sparta titul získá. Ale kdyby měla hrát tak jako proti Teplicím, tak by si ho snad ani nezasloužila," říká slavný kouč. "Tam v té hře prostě není nic. Chybí tam pohyb, dynamika, to se pak nemůžete dostat do přečíslení. Stopeři nemají balon komu rozehrát, když všichni stojí. A celkově je ta hra jeden velký chaos."

Němeček je smířlivější. "To já od Sparty žádný kouzelný fotbal na jaře ani nečekal. Vyhlásili, že chtějí dělat změny, ale na to potřebujete čas, takhle za pochodu je to složité, na stylu Sparta může zapracovat v letní přestávce. Ale teď to musí ubojovat."

Uhrin: Takové chyby v obraně... Tomu nerozumím

Do obrovských problémů se Sparta dostala po fatálních chybách obrany. "Přišel jsem později, takže první gól jsem neviděl, ale Jarošík prý soupeři nalil balon. A ta druhá branka padla po rozehrané standardce. Teplice to tam nedávaly z první, ale akci rozehrály. Hráči v šestnáctce se proto pohnuli a sparťani ztratili přehled, kdo má bránit hráče a kdo prostor. To by se opravdu stávat nemělo," analyzuje Němeček.

Výsledkem bylo, že Lukáš uvnitř šestnáctky naskočil na gólovou hlavičku zcela sám a neobsazen, za účastného pohledu čtyř zadáků Sparty. "Nepochopím, jak Sparta může takovou chybu udělat. Jestli ty obranné situace necvičí... Já tomu prostě nerozumím," zlobí se Uhrin.

"Zápas v Liberci jsem neviděl, ale spolupráce Jarošíka s Brabcem tam prý fungovala. Proti Teplicím vůbec ne. A Jarošíkův individuální výkon byl velmi, velmi slabý," říká Uhrin.

Na letenskou Barcelonu nevěří

Na rozdíl od Němečka ho nevýrazný herní styl současné Sparty trápí. "Přitom hráčskou kvalitu Sparta má, ne že ne. Krejčího považuji za jeden z největších talentů českého fotbalu poslední doby. Ale ta hra je nijaká. Pan Hřebík přišel do klubu s nějakou ideou: že bude Sparta hrát jako Barcelona a takové týmy. Můj názor je, že můžete hrát takovým stylem, jaké hráče máte k dispozici. Sparta by neměla hrát jako Barcelona nebo Real, ale jako Sparta Praha."

 

Právě se děje

před 16 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 48 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy