Sbohem Pepo! Fotbaloví kamarádi se loučili s Masopustem

Prohlédněte si první pietní akci za Josefa Masopusta, která proběhla u stadionu v Praze na Julisce. Český fotbalista století zemřel v pondělí dopoledne ve věku 84 let.
Akce se zúčastnili především bývalí hráči armádního klubu, ve kterém Masopust strávil většinu své aktivní kariéry.
Pieta se nemohla uspořádat jinde, než u sochy legendárního středopolaře.
Akci organizoval Klub přátel Josefa Masopusta.
S držitelem Zlatého míče z roku 1962 se přišel rozloučit mimo jiné bývalý náčelník Dukly a šéf československé fotbalové asociace Rudolf Kocek.
Foto: Zlata Vostrá
Sport Sport
29. 6. 2015 19:24
Prohlédněte si první pietní akci za Josefa Masopusta. Český fotbalista století zemřel v pondělí dopoledne ve věku 84 let.

Prohlédněte si první pietní akci za Josefa Masopusta, která proběhla u stadionu v Praze na Julisce. Český fotbalista století zemřel v pondělí dopoledne ve věku 84 let.

Ohlasy k úmrtí a profil legendárního českého fotbalisty naleznete ZDE!

 

Právě se děje

před 7 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy