Rumun pronásledoval Haindlovou. U soudu dostal podmínku a vyhoštění z Česka na dobu dvou let

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 7. 2016 12:00
Soud už rozsudkem uzavřel případ rumunského občana, který ztrpčoval život advokátce Markétě Haindlové, předsedkyni České asociace fotbalových hráčů.
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování | Foto: ČAFH

Praha - Neustále jí od něj chodily esemesky, maily, vzkazy. Ten muž přijel z Rumunska a pověsil se na Markétu Haindlovou, prezidentku České asociace fotbalových hráčů, jako klíště.

"Vnímala jsem to z jeho strany jako zastrašování. Ten muž mi dával najevo, že přesně ví, kde jsem byla před půl hodinou, kam se zítra chystám odcestovat, včetně detailů z mého osobního života," vrací se advokátka Markéta Haindlová k temné noční můře, která ji pronásledovala více než rok.

Haindlová se obrátila na policii a ta kauzu efektivně vyřešila, rumunský občan už se kvůli svým aktivitám, jež směřoval vůči Haindlové, ocitl doma v Rumunsku před soudem.

Andrei Ciuraru byl shledán vinným z nebezpečného pronásledování. Byl mu udělen trest odnětí svobody na osm měsíců se zkušební dobou na dva roky. A dále vyhoštění z České republiky na dobu dvou let.

"Nikdy bych nevěřila, jaké záležitosti budu muset řešit z titulu své práce. Bohužel společnost a obor, ve kterém se pohybuji, nejedná ani se ženou vždy jen v rukavičkách," naznačuje Haindlová, že celý případ mohl mít souvislost s její prací.

Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů
Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů | Foto: ČAFH

O čemkoli dalším v tomto směru, například kdo si případně mohl Rumuna najmout a proč, Haindlová odmítá spekulovat.

Každopádně už se teď cítí bezpečněji. "Chtěla bych poděkovat 8. oddělení kriminální policie Prahy 1, kde jednali rychlým, profesionálním a efektivním způsobem a vrátili můj život zpět do normálu, jsem jim opravdu velmi vděčná," říká Haindlová.

V roli prezidentky České asociace fotbalových hráčů, jakýchsi odborů fotbalových profesionálů, kritizovala v uplynulých měsících přestupní řád, a to i v té podobě, jak ho Fotbalová asociace ČR inovovala.

Chtěla kandidovat proti Peltovi

Svoji činnost v ČAFH prolíná Haindlová i se svou právní praxí, řadu hráčů zastupuje v rámci arbitrážních řízení, kdy na půdě FAČR nárokují položky, které jim kluby podle jejich mínění zůstaly dlužny. Velkou mediální prezentaci měl v tomto ohledu například spor Slavie s Fernandem Nevesem.

Haindlová se mimo mnoha jiných kauz angažovala také v případu mosteckých fotbalistů, které majitel klubu, který je podezíral z manipulací, poslal na detektor lži.

Před třemi lety projevila Markéta Haindlová zájem kandidovat na pozici předsedkyně Fotbalové asociace ČR. Nezískala ale potřebný počet takzvaných nominací. A divizní kluby, které jí tehdy nominaci poskytly, se obratem dočkaly perzekuce prostřednictvím rozhodčích, více v odkazu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy