Rumun pronásledoval Haindlovou. U soudu dostal podmínku a vyhoštění z Česka na dobu dvou let

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 7. 2016 12:00
Soud už rozsudkem uzavřel případ rumunského občana, který ztrpčoval život advokátce Markétě Haindlové, předsedkyni České asociace fotbalových hráčů.
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování | Foto: ČAFH

Praha - Neustále jí od něj chodily esemesky, maily, vzkazy. Ten muž přijel z Rumunska a pověsil se na Markétu Haindlovou, prezidentku České asociace fotbalových hráčů, jako klíště.

"Vnímala jsem to z jeho strany jako zastrašování. Ten muž mi dával najevo, že přesně ví, kde jsem byla před půl hodinou, kam se zítra chystám odcestovat, včetně detailů z mého osobního života," vrací se advokátka Markéta Haindlová k temné noční můře, která ji pronásledovala více než rok.

Haindlová se obrátila na policii a ta kauzu efektivně vyřešila, rumunský občan už se kvůli svým aktivitám, jež směřoval vůči Haindlové, ocitl doma v Rumunsku před soudem.

Andrei Ciuraru byl shledán vinným z nebezpečného pronásledování. Byl mu udělen trest odnětí svobody na osm měsíců se zkušební dobou na dva roky. A dále vyhoštění z České republiky na dobu dvou let.

"Nikdy bych nevěřila, jaké záležitosti budu muset řešit z titulu své práce. Bohužel společnost a obor, ve kterém se pohybuji, nejedná ani se ženou vždy jen v rukavičkách," naznačuje Haindlová, že celý případ mohl mít souvislost s její prací.

Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů
Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů | Foto: ČAFH

O čemkoli dalším v tomto směru, například kdo si případně mohl Rumuna najmout a proč, Haindlová odmítá spekulovat.

Každopádně už se teď cítí bezpečněji. "Chtěla bych poděkovat 8. oddělení kriminální policie Prahy 1, kde jednali rychlým, profesionálním a efektivním způsobem a vrátili můj život zpět do normálu, jsem jim opravdu velmi vděčná," říká Haindlová.

V roli prezidentky České asociace fotbalových hráčů, jakýchsi odborů fotbalových profesionálů, kritizovala v uplynulých měsících přestupní řád, a to i v té podobě, jak ho Fotbalová asociace ČR inovovala.

Chtěla kandidovat proti Peltovi

Svoji činnost v ČAFH prolíná Haindlová i se svou právní praxí, řadu hráčů zastupuje v rámci arbitrážních řízení, kdy na půdě FAČR nárokují položky, které jim kluby podle jejich mínění zůstaly dlužny. Velkou mediální prezentaci měl v tomto ohledu například spor Slavie s Fernandem Nevesem.

Haindlová se mimo mnoha jiných kauz angažovala také v případu mosteckých fotbalistů, které majitel klubu, který je podezíral z manipulací, poslal na detektor lži.

Před třemi lety projevila Markéta Haindlová zájem kandidovat na pozici předsedkyně Fotbalové asociace ČR. Nezískala ale potřebný počet takzvaných nominací. A divizní kluby, které jí tehdy nominaci poskytly, se obratem dočkaly perzekuce prostřednictvím rozhodčích, více v odkazu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Rusko stálo za smrtí Litviněnka v Británii, oznámil evropský soud

Rusko podle Evropského soudu pro lidská práva stálo za smrtí zběhlého ruského agenta Litviněnka v Británii v roce 2006. Byl otráven plutoniem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy