Rumun pronásledoval Haindlovou. U soudu dostal podmínku a vyhoštění z Česka na dobu dvou let

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 7. 2016 12:00
Soud už rozsudkem uzavřel případ rumunského občana, který ztrpčoval život advokátce Markétě Haindlové, předsedkyni České asociace fotbalových hráčů.
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování
Markéta Haindlová se stala terčem nebezpečného pronásledování | Foto: ČAFH

Praha - Neustále jí od něj chodily esemesky, maily, vzkazy. Ten muž přijel z Rumunska a pověsil se na Markétu Haindlovou, prezidentku České asociace fotbalových hráčů, jako klíště.

"Vnímala jsem to z jeho strany jako zastrašování. Ten muž mi dával najevo, že přesně ví, kde jsem byla před půl hodinou, kam se zítra chystám odcestovat, včetně detailů z mého osobního života," vrací se advokátka Markéta Haindlová k temné noční můře, která ji pronásledovala více než rok.

Haindlová se obrátila na policii a ta kauzu efektivně vyřešila, rumunský občan už se kvůli svým aktivitám, jež směřoval vůči Haindlové, ocitl doma v Rumunsku před soudem.

Andrei Ciuraru byl shledán vinným z nebezpečného pronásledování. Byl mu udělen trest odnětí svobody na osm měsíců se zkušební dobou na dva roky. A dále vyhoštění z České republiky na dobu dvou let.

"Nikdy bych nevěřila, jaké záležitosti budu muset řešit z titulu své práce. Bohužel společnost a obor, ve kterém se pohybuji, nejedná ani se ženou vždy jen v rukavičkách," naznačuje Haindlová, že celý případ mohl mít souvislost s její prací.

Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů
Advokátka Markéta Haindlová, prezidentka České asociace fotbalových hráčů | Foto: ČAFH

O čemkoli dalším v tomto směru, například kdo si případně mohl Rumuna najmout a proč, Haindlová odmítá spekulovat.

Každopádně už se teď cítí bezpečněji. "Chtěla bych poděkovat 8. oddělení kriminální policie Prahy 1, kde jednali rychlým, profesionálním a efektivním způsobem a vrátili můj život zpět do normálu, jsem jim opravdu velmi vděčná," říká Haindlová.

V roli prezidentky České asociace fotbalových hráčů, jakýchsi odborů fotbalových profesionálů, kritizovala v uplynulých měsících přestupní řád, a to i v té podobě, jak ho Fotbalová asociace ČR inovovala.

Chtěla kandidovat proti Peltovi

Svoji činnost v ČAFH prolíná Haindlová i se svou právní praxí, řadu hráčů zastupuje v rámci arbitrážních řízení, kdy na půdě FAČR nárokují položky, které jim kluby podle jejich mínění zůstaly dlužny. Velkou mediální prezentaci měl v tomto ohledu například spor Slavie s Fernandem Nevesem.

Haindlová se mimo mnoha jiných kauz angažovala také v případu mosteckých fotbalistů, které majitel klubu, který je podezíral z manipulací, poslal na detektor lži.

Před třemi lety projevila Markéta Haindlová zájem kandidovat na pozici předsedkyně Fotbalové asociace ČR. Nezískala ale potřebný počet takzvaných nominací. A divizní kluby, které jí tehdy nominaci poskytly, se obratem dočkaly perzekuce prostřednictvím rozhodčích, více v odkazu.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 43 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy