Rozhodčí v Anglii není bůh. Terry může s United hrát

trs
17. 9. 2008 16:20
Chelsea uspěla s odvoláním proti Terryho trestu
Kapitán Chelsea John Terry může možná v klíčovém zápase proti Manchesteru nastoupit.
Kapitán Chelsea John Terry může možná v klíčovém zápase proti Manchesteru nastoupit. | Foto: Reuters

Londýn - John Terry, obránce FC Chelsea, který v nedělním zápase proti Manchesteru City dostal červenou kartu, bude moci nastoupit v dalších zápasech.

Anglická fotbalová asociace totiž v úterý vyslyšela odvolání vedení Chelsea a kapitánovi klubu trest prominula s tím, že šlo o nespravedlivé vyloučení.

"Nezávislá regulační komise na svém jednání rozhodla, že vyloučení Johna Terryho bylo nespravedlivé. Jeho třízápasový trest byl zrušen," zveřejnila Chelsea na svých stránkách stanovisko odvolací komise.

Terry byl v zápase Premier League proti Manchesteru City vyloučen po faulu na soupeřova útočníka Joa. Třízápasový trest znamenal, že klíčový hráč zmešká jak veledůležité utkání s úřadujícím mistrem Manchester United, tak zápas Carling Cupu proti Portsmouthu i následující ligové utkání proti Stoke City.

Čtěte také: Bednář pomohl gólem k výhře. Robinho prostřelil Čecha

Scolari: V Anglii rozhodčí není bůh

Fotbalová asociace však stížnosti Chelsea vyslyšela.

Obránce tak v uvedených zápasech bude svému klubu k dispozici. "Je to pro mě překvapení, moc příjemné překvapení," komentoval rozhodnutí komise portugalský kouč Luiz Felipe Scolari.

"Tohle je poprvé za mou trenérskou kariéru, kdy komise změnila verdikt rozhodčího. Myslím, že se to může stát jen v Anglii. Jinde je rozhodčí bohem," chválil rozhodnutí Scolari.

"Fotbalová asociace dala jasně najevo, že i rozhodčí mohou někdy chybovat. Stejně jako vy nebo já," dodal spokojený kouč.

V Manchesteru se zlobí. Nám by to neprominuli

Rozhodnutí komise však vyvolalo také bouřlivé protesty. Nejhlasitější se ozývají z tábora Manchester United, se kterým se Chelsea utká v neděli.

Alex Ferguson se zlobí.
Alex Ferguson se zlobí. | Foto: Reuters

Trenér Alex Ferguson šel ve své kritice tak daleko, že dokonce označil rozhodnutí za vynucené. Jako viníka označil komisi profesionálních rozhodčích, respektive jejího šéfa Keitha Hacketta.

"Nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby to byl náš hráč, Hackett by to neudělal," rozčiluje se Ferguson.

"Teď bude komise muset rozhodovat takhle pokaždé, když se rozhodčí dopustí chyby," označil kouč úřadujících mistrů případ za precedens.

"Je mi to jasné. Hackett chtěl Halseyho přinutit, aby červenou kartu zrušil. On odmítl - a tenhle víkend bude pískat druhou ligu," nebere si servítky Ferguson.

Komise rozhodčích však všechna podobná nařčení odmítá. "Všechny disciplinární záležitosti jsou pouze otázkou FA," řekl mluvčí organizace.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy