Bednář pomohl gólem k výhře. Robinho prostřelil Čecha

15. 9. 2008 22:57
Liverpool - Man. Utd. 2:1
Petr Čech. Inkasoval jen od Robinha
Petr Čech. Inkasoval jen od Robinha | Foto: Reuters

Londýn - Český útočník klubu West Bromwich Albion Roman Bednář vstřelil druhý gól v anglické Premier League a pomohl k první výhře WBA v sezoně. Raduje se i Petr Čech s Chelsea, která dál vede tebulku.

Nedařilo se naopak mistrovskému Manchesteru United, který prohrál s druhým Liverpoolem.

Pikantní duel na stadionu Manchesteru City vyhrála londýnská Chelsea 3:1. Ta nastoupila jednak proti svému bývalému hráči Shaunu Wrightu Phillipsovi, ale také proti Brazilci Robinhovi.

Toho bohatí šejci z Abú Zabí ihned po převzetí City na poslední chvíli vyfoukli před uzávěrkou přestupního období právě londýnskému klubu.

(tým, počet zápsů, rozdíl skóre, body)

Robinhovo jednání během přestupu kritizoval i gólman Petr Čech. Ten však musel v sobotu už po dvanácti minutách hry lovit míč ze své sítě právě po parádním zásahu Robinha.

Čtěte více: Čech: Robinho udělal chybu. V sobotu ho přesvědčíme

Brazilec skvěle zakroutil přímý kop kolem zdi a poslal City do vedení. To však trvalo jen čtyři minuty. Po centru Joe Colea srovnal Carvalho.

Chvíli po přestávce se v šestnáctce skvěle uvolnil Lampard a křížnou střelou dal Chelsea vedení 2:1.

City se dál prali alespoň o bod, ale gólovou přihrávku znovu vyslal Joe Cole a tentokrát dvacet minut před koncem zápasu ji parádně využil Anelka.

Domácí už nic nevytěžili ani ze závěrečné přesilovky po vyloučení kapitána Johna Terryho.

Liverpool otočil šlágr kola

Ani nová posila v útoku Dimitar Berbatov nepomohla odvrátit první porážku fotbalistů Manchesteru  v ligové sezoně.

Obhájce titulu a vítěz Ligy mistrů prohrál ve čtvrtém kole v Liverpoolu 1:2. Mužstvo z Anfield Road se tak drží na druhé příčce tabulky Premier League, když za Chelsea zaostává jen vinou hošího skóre.

Kouč domácích Rafael Benítez nezařadil do základní sestavy zraněné Gerrarda s Torresem.

Do útoku "Reds" poslal Kuyta s Keanem, jenž se v sobotu postavil proti dlouholetému spoluhráči z Tottenhamu Berbatovovi.

A byl to právě bulharský reprezentant, jenž měl podíl na úvodním gólu zápasu, kterým United dokonale domácí tým zaskočili.

Liverpoolská obrana ve třetí minutě zapomněla na nabíhajícího Teveze. Berbatov na sebe napoutal hráče a křížným pasem zprava našel na hranici šestnáctky zcela volného Argentince, jenž ze třinácti metrů propálil Reinu.

Ani Dimitar Berbatov nepomohl odvrátit porážku
Ani Dimitar Berbatov nepomohl odvrátit porážku | Foto: Reuters

Utkání nabídlo velmi rychlou a atraktivní podívanou. Manchester měl celý první poločas převahu, ale s trochou smůly inkasoval vyrovnávací gól.

Van der Saarova chyba se vymstila

Brankář Van der Saar se nejprve vyznamenal proti stoprocentní šanci Kuyta z pěti metrů, jenže pak se nedohodl s Wesem Brownem, odražený míč boxoval přímo do stínujícího obránce, od něhož se odkutálel do branky hostů.

Na posledních dvacet minut poslal Benítez do hry Gerrarda a Babela a mohl si gratulovat k parádnímu tahu.

Střídající Ryan Giggs zaváhal u postranní čáry, Mascherano udržel míč proti přesile, Kuyt zpětnou přihrávkou našel Babela, který parádně zavěsil.

Nevydařený zápas korunovalo pro United vyloučení stopera Vidiče, jenž viděl v devadesáté minutě po faulu na Xabi Alonsa druhou žlutou a byl vyloučen.

Bednář pomohl přestřelce

Roman Bednář přispěl gólem z pokutového kopu k výhře West Bromwiche Albion 3:2 proti West Hamu. Nováček soutěže figuroval do soboty s jedním bodem na posledním místě tabulky, tentokrát však pořádně pokazil premiéru trenéru Zolovi na lavičce londýnského klubu.

Roman Bednář slaví první výhru v Premier League
Roman Bednář slaví první výhru v Premier League | Foto: Archiv Romana Bednáře

Přestřelka byla vidět na hřišti hlavně v první půli. Bednář nastoupil v útočné dvojici vedle Borja Valera, ale byl to James Morrison, kdo už ve třetí minutě otevřel skóre zápasu.

Po půlhodině hry „Kladiváři" v rozmezí pěti minut otočili zásluhou gólů Noblea a Neilla na 2:1. Jenže před přestávkou pískl rozhodčí zřejmě po čistém zákroku brankáře Greena penaltu, kterou střelou doprostřed branky s přehledem proměnil Bednář.

Ten měl znovu velkou šanci na začátku druhé půle, ale Green mu ji tentokrát zneškodnil. Rozhodnutí padlo osm minut před koncem, kdy se trefil Brunt.

Gólman Jan Laštůvka proseděl celý zápas na lavičce náhradníků domácího West Hamu.

Tři body si v pohodě zajistil Arsenal, který i bez stále zraněného Tomáše Rosického vyhrál v Blackburnu 4:0. Stejně jako při reprezentačním utkání Chorvatsku zářil Theo Walcott, jenž připravil úvodní gól pro van Persieho.

Hrdinou utkání se stal útočník Adebayor, jenž nastřílel hattrick.

Demostrace fanoušků předcházely zápasu Newcastlu s ambiciózním nováčkem Hullem. Příznivci tradičního klubu spílali vlastníkovi. po sporech s ním totiž odešel populární trenér Kevin Keegan.

Fanoušci bojkotovali i začátek utkání, který se odehrával před prázdnými tribunami. Newcastle nakonec prohrál s nováčkem 1:2.

V neděli se naopak nedařilo dalšímu čerstvému prvoligistovi. Stoke City na domácím stadionu neuspělo proti Evertonu, jemuž podlehlo 2:3.

Dohrávaný pondělní duel přinesl překvapení. Tottenham znovu nevyhrál, na domácí půdě nestačil na Aston Villu 1:2, když jediný gól "Kohoutů" dal těsně před koncem Bentley.

Manchester City - Chelsea 1:3