Řepka opět řádil. Oslabená Sparta dala šanci Slavii

4. 5. 2008 22:20
Sparta Praha - Brno 0:2
Miroslav Slepička se proti Brnu neprosadil
Miroslav Slepička se proti Brnu neprosadil | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty si pořádně zkomplikovali obhajobu mistrovského titulu. V nedělním utkání 28. kola Gambrinus ligy prohráli s Brnem 0:2, když celých devadesát minut museli bojovat bez vyloučeného Tomáše Řepky.

Jeho zkrat se může letenskému celku zle vymstít. Pokud Slavia vyhraje v pondělí v Olomouci, sníží odstup od lídra tabulky na jediný bod.

Jeden z klíčových momentů zápasu se odehrál už v první minutě. Tomáš Řepka hodil míč po Aleši Bestovi, jenž teatrálně upadl a sudí Matějek nemilosrdně potrestal sparťanského stopera červenou kartou.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Trenér Bílek možná trochu překvapil, když do útoku postavil vedle Slepičky Marka Kuliče. Sparťané však po brzkém vyloučení středního obránce museli zejména zabezpečit hru dozadu, a tak Miroslava Matušoviče vystřídal Hainault.

Domácí brzké oslabení hodně zaskočilo a o první pořádnou střelu utkání se postaral až po sedmnácti minutách hry Karol Kisel.

Zpoza šestnáctky vystrašil brankáře Bureše, jenž v neděli nahradil tradiční jedničku Lejsala.

Vzápětí však přišla další pohroma pro domácí. Grigar se špatně domluvil se svými obránci, padající míč se odrazil k dotírajícímu Marku Střeštíkovi a od něho do sparťanské branky.

Nepřízní osudu decimovaná Sparta se prakticky nedostávala k přímému ohrožení branky hostů.

Díky přesile jednoho muže v poli měli Brňané často snadnější přechod středu pole a po půl hodině hry byli blízko dvougólovému vedení. To měl obrovskou šanci na hlavě Besta.

V závěru korunoval výhru Došek

Střeštík nikým neatakován nacentroval napříč šestnáctou, brněnský forvard se zcela osamocen opřel hlavou do míče a jen těsně minul tyč Grigarovy branky.

Sparta málem udeřila v samém závěru první půle. Bureš špatně vyrazil Horváthův přímý kop, ale Hainault z malého vápna vysoko přestřelil.

Most prohrál na Žižkově. Sestupuje do druhé ligy
Bitva o přežití pokračuje. Bohemka veze bod ze Zlína

Po změně stran byl dlouho vidět jen boj ve středu hřiště. Trenér Bílek se pokusil oživit ofenzivu, když Kuliče vystřídal Holendou. Sparťané byli opticky aktivnějším týmem, ale proti přesile si šance nevytvářeli.

Utkání mělo být kvůli fanouškům rizikové, nic vážnějšího se z tohoto pohledu na Letné nestalo | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dvacet minut před koncem mohl srovnat Sivok, jenže jeho hlavička po Horváthově rohu mířila těsně vedle. Krátce na to po Hainaultově přihrávce scházely Kolářovu pokusu centimetry.

Sparťané s blížícím se koncem utkání hosty zatlačili, ale z protiútoku si nakonec dvougólovou výhru vystřelili hosté.

Střídající Libor Baláž unikl v devadesáté minutě po pravé straně a parádně našel na malém vápně Tomáše Doška, jenž zkušeně zvýšil na konečných 2:0. Brno tak zůstává ve hře o třetí příčku, když má stejně bodů jako Ostrava.

Sparta - Brno 0:2 (0:1)