ip
3. 5. 2008 20:57
Zlín - Bohemians 1905 0:0, Ostrava - Kladno 4:1
Fotbalisté Bohemians 1905 vybojovali ve Zlíně bod

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v sobotní předehrávce 28. kola Gambrinus ligy na hřišti Zlína 0:0 a připsali si cenný bod v bitvě o záchranu. Jejich největší konkurent z Kladna totiž v souběžně hraném utkání podlehl Baníku Ostrava 1:4.

Klokany však nečekalo na Moravě nic lehkého. Domácí fotbalisté je totiž od úvodních minut podrobili mírnému tlaku a blízko úspěchu byl už ve čtvrté minutě zápasu Pacanda. Jeho pokus však skončil těsně vedle Sňozíkovy branky. Podobně si vedl o chvíli později i druhý domácí útočník Libor Žůrek, který pro změnu nezužitkoval centr Krause.

To hosté se snažili útočit hlavně z rychlých brejků, jenže k ohrožení zlínské svatyně se dostávali jen zřídkakdy. Naopak jejich defenziva si musela neustále hlídat nebezpečné výpady Žůrka, jenž v polovině první půle znovu prokázal svou rychlost, avšak také později také svou nepřesnost v zakončení.

Obraz hry se následně nezměnil ani po přestávce a diváci na Letné byli spíše svědky oboustranného boje. Do své třetí příležitosti se tlačil krátce po zahájení druhé části opět Žůrek, jenže ani tentokrát nebyl v koncovce úspěšný.

Na druhé straně pak podobně odpověděl sedmnáct minut před koncem střídající Škoda, který nedosáhl na přihrávku Rezka. A když pak v závěru neprošla do sítě ani Slezákova rána, skončil zápas bezbrankovou remízou.

Baník rozstřílel Kladno a je opět třetí.

Ve druhém sobotním duelu se nedařilo fotbalistům Kladna, kteří utrpěli na hřišti Baníku Ostrava vysokou porážku 1:4 a aktuálně ztrácí na čtrnáctou pozici už dva body.

Naopak svěřenci Karla Večeři se po výhře dostali opět do hry o evropské poháry a v nedohraném 28. kole se vyhoupli už na třetí příčku.

Diváci na Bazalech se úvodní branky dočkali v pětatřicáté minutě, kdy hlavičkoval přesně domácí Mičola. Druhý zásah později přidal těsně po přestávce Svěrkoš a brzy po něm zvýšil na rozdíl tří branek pro změnu Zehér.

Kladenští sice nadále bojovali a podařilo se jim zásluhou Klinky snížit, ale poslední slovo v utkání měli přeci jen domácí. Na konečných 4:1 pečetil v závěru Rajtoral.

FC Baník Ostrava - SK Kladno 4:1 (1:0)
35. Mičola, 48. Svěrkoš, 52. Zehér, 88. Rajtoral  - 80. Klinka
Ostrava: Vašek - Lukeš, Bolf, Bystroň, Otepka (73. Rajtoral), Mičola, Zeher, Marek, Tchuř, Neuwirth, Svěrkoš
Kladno: Pavlík - Bartoš, Szabo, Hochmeister, Cigánek, Jablonský, Vršajevič (79. Čáp), Gross, Killar, Krob (46. Brunclík), Klinka..