Most prohrál na Žižkově. Sestupuje do druhé ligy

Red Spo
4. 5. 2008 12:09
Viktoria Žižkov - Siad Most 1:0

Praha - Fotbalisté Mostu budou v příští sezoně hrát druhou ligu. O jejich sestupu z nejvyšší soutěže definitivně rozhodla nedělní porážka s Viktorií Žižkov, po které se již nemohou dostat z pásma sestupu.

Severočeský klub se v posledních týdnech marně snažil dostat z chvostu tabulky. Vzhledem k sobotní remíze Bohemians museli svěřenci trenéra Roberta Žáka v Praze nutně bodovat. Ale měli před sebou těžký úkol, zlomit sérii pěti porážek v řadě.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Navíc jejich soupeř ze Žižkova vstupoval do utkání optimisticky naladěn. Tým Stanislava Grigy si před týdnem vybojoval záchranu vítězstvím na Slavii. A slušně vstoupil i do tradičně dopoledního utkání 28. kola.

Už v páté minutě našel Moughfire Procházku, jehož ránu musel likvidovat brankář Svoboda. Domácí v pruhovaných dresech měli nadále převahu, ale udeřit mohlo na druhé straně. Jenže osamocený útočník Pešír poslal centr Trubily mimo tři tyče.

Do konce prvního poločasu se skóre nezměnilo, ačkoliv k tomu měla Viktoria dvě šance. Demjan ani Kušnír však své gólové příležitosti nevyužili. Po přestávce se obraz hry nepatrně změnil, hostující hráči už nespoléhali jen na brejky, více se začali tlačit před Bartalského.

Jenže po hodině hry zakončoval Trubila vedle brány a Pešít si vedl stejně jako v úvodním dějství. Nejprve pálil nad břevno a o chvíli později rozvlnil jen boční síť.

A tak přišel trest. Stracený se v 76. minutě postavil k přímému kopu, míč poslal přesně na hlavu Branislava Labanta, který změnil směr letu balonu a dostal žižkovský celek do vedení.

Severočeši potom marně dobývali domácí obranný val. Na jejich kopačky se již vkrádala nervozita, jíž korunoval těsně před uplynutím základní hrací doby Rilke. Vytáhlý útočník fauloval Kušníra, za což viděl červenou kartu.

Pražané uhlídali výhru 1:0. Díky třem bodům se posunuli už na deváté místo, Most zůstává poslední a pád do druhé ligy ho nemine.