reklama
 
 

René Bolf končí s fotbalem. Baník mu ho prý znechutil

8. 7. 2011 12:00
Nepustili mě do Karviné, rozčiluje se stoper

Ostrava - Ještě nedávno nosil v Baníku Ostrava kapitánskou pásku a byl ikonou fanoušků. Nyní ho ale klub, ve kterém strávil vyjma roku ve Spartě celou prvoligovou kariéru, naštval natolik, že se rozhodl ukončit fotbalovou kariéru.

Bývalý reprezentant a bronzový medailista z Eura 2004 René Bolf se po sezoně nedohodl v Baníku na nové smlouvě a chtěl odejít do druholigové Karviné.

Ostravští mu však podle jeho slov odchod neumožnili, a tak se rozhodl s profesionálním fotbalem nadobro skončit.

Čtěte také:

Sparťanské remízy kouče Haška mrzí, ale nestraší
Hříšník z ´21´ Vácha by mohl odejít do Evianu
Útočník Došek a stoper Trousil posílili Slovácko

"Jsem sice volný hráč, protože mi skončila smlouva, ale pokud chci přestoupit v rámci české první nebo druhé ligy, má Baník nárok na tabulkové odstupné. Slíbili mi, že ho za mě chtít nebudou, tento slib ale bohužel nedodrželi," řekl Bolf deníku Sport.

Sedmatřicetiletému stoperovi se nelíbí současné poměry, které v Baníku vládnou. Navíc mu klub dluží peníze. Podle vedení Ostravy tři miliony korun, podle Bolfa mnohem více.

"Už toho mám vážně dost. Mně je sedmatřicet let, mám toho spoustu za sebou a není pro mě problém se rozhodnout, že od této chvíle budu hrát fotbal už jen pro radost," dodal.

Vedení Baníku s tvrzením Bolfa nesouhlasí. "René Bolf dobře ví, že jsme mu odejít do Karviné zadarmo umožnili. Sami jsme tím byli ochotni vzdát se půl milionu korun. Že se nakonec rozhodl jinak, je jeho věcí. Jediné, co jsme po něm chtěli, bylo řádné ukončení smlouvy," řekl Sportu předseda představenstva Jakub Kahoun.

Bolf by prý ještě zvážil setrvání v Ostravě, kdyby došlo ke změně majitele. Pokud se tak nestane, oblékne pravděpodobně dres Rožnova nebo Vigantic. Hrát bude krajský přebor.

Vysoký stoper a dvojnásobný mistr ligy tak zřejmě již nerozšíří svou bilanci v nejvyšší soutěži, v níž odehrál 260 zápasů a vstřelil 27 gólů. Bývalý hráč Auxerre se může rovněž pochlubit 34 reprezentačními starty.

autor: Aleš Vávra | 8. 7. 2011 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama