Sparťanské remízy kouče Haška mrzí, ale nestraší

ČTK ČTK
8. 7. 2011 9:07
Potěšil ho Juhár, chce získat Gecova a útočníka
Fotbalová Sparta je v plné přípravě na novou sezonu.
Fotbalová Sparta je v plné přípravě na novou sezonu. | Foto: Reuters

Vídeň - Trenér prvního týmu fotbalistů Sparty Martin Hašek přiznal, že ho mrzí velké množství remíz v přípravě, ale nijak ho to nestraší.

Důležitější je, že všechny zápasy byly prospěšné. Zatím prý nemá jasno o základní sestavě ani o tom, kteří dva stopeři dostanou důvěru.

Sparta v pěti ze sedmi utkání na soustředění v Rakousku remizovala, když neudržela své vedení. "Určitě bychom chtěli více výher, ale nijak mě to nestraší," uvedl Hašek po čtvrteční remíze 1:1 s Austrií Vídeň, po které se Sparta vrátila ze soustředění zpět do Prahy.

Čtěte také:

Sparta na závěr rakouské přípravy znovu jen remizovala
Sparťan Zeman je na testech v rakouské Admiře
Teplický fotbalista Mareš bude hostovat na Spartě

"Nyní hráči absolvují regenerační trénink a pak budou mít dva dny volno. Pak začne vylaďovací fáze a věřím, že na sezonu budeme dobře připraveni," dodal.

Z remíz prý nebude dělat tragédii. I proto, že hráči často šli do utkání hodně vysílení z nabírání kondice.

Foto: fc-zenit.ru

"Každý zápas je třeba posuzovat samostatně. V jakém fyzickém stavu jsme do něj šli, v jaké sestavě či jaký byl soupeř. Když se to vezme všechno dohromady, tak bych chtěl více výher, ale hlavní je, že nám všechna utkání dala něco užitečného," řekl Hašek.

Ten zatím nechce prozradit, jak bude vypadat základní sestava v úvodu sezony a při utkání 3. předkola Evropské ligy.

"Do předkola zbývají tři týdny a to se může ještě cokoli stát. Mohou přijít zranění. Věřím, že do té doby ještě posílíme a uvidíme, jak se noví hráči stihnou zapracovat. Proto je předčasné mluvit o tom, jak sestava z duelu s Austrií byla podobné té, v jaké budeme hrát," uvedl Hašek, který má od nové sezony větší pravomoci.

Hašek chce Gecova a hrotového útočníka

Rád by, aby mu Sparta přivedla ještě minimálně dvě posily. "Potřebovali bychom štítového záložníka, abychom měli více variant. Není tajemstvím, že máme zájem o Gecova z Liberce. Také bych chtěl jednoho hrotového útočníka," prozradil Hašek.

Sparta chce mladého reprezentanta Gecova.
Sparta chce mladého reprezentanta Gecova. | Foto: Reuters

Ten je spokojen s výkony nových hráčů včetně slovenského záložníka Martina Juhara.

"Ukazuje se ve velmi dobrém světle. Je dobře fyzicky připravený, je pracovitý, rychlý, má dobrou střelu a má to srovnané v hlavě. Samozřejmě bude záležet, jak se stihne aklimatizovat," hodnotil Hašek.

Sám Juhar je prý překvapený, že se rychle prosadil do sestavy.

"Těší mě, že nastupuju v základní sestavě. Věřím, že mé výkony budou lepší a lepší, až nebudu tak unavený z přípravy. Udělám vše pro to, abych se udržel mezi vyvolenými," slíbil Juhar, který poznává i jiný chod klubu, než na jaký byl zvyklý z Košic.

"Rozdíl je to po všech stránkách. Hlavně v profesionalitě, ale také v konkurenci," dodal.

Ze stoperů nemá nikdo jistotu, ani Řepka

Velká konkurence je i na stoperských postech, kde o dvě místa bojují tři zkušení hráči Tomáš Zápotočný, Tomáš Řepka a Erich Brabec.

"Všichni tři stopeři dostávají v přípravě stejný prostor a podávají solidní výkony, když přihlédneme k tomu, že jsme ve fázi, kdy je velká únava. To znamená, že spokojení úplně nejsme, je řada věcí, na kterých je co zlepšovat, ale na druhou stranu se všichni jeví celkem slušně," řekl Hašek.

Samotné hráče prý boj o místo nijak nestresuje. "Všichni tři jsme zkušení. Že bych to bral jako konkurz, to ne. Dostáváme stejný prostor a bude záležet jen na nás, jak se s tím popereme. Hrát bude ten, kdo bude podávat nejlepší výkony. Je to o tom, kdo si o to místo řekne," dodal Zápotočný.

Sparta vstoupí do sezony 28. července zápasem 3. předkola Evropské ligy. Hned o tři dny později začnou Pražané domácí ligu v Českých Budějovicích.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

V roce 2018 francouzská policie při kontrole Saganova kamionu v přístavním městě Calais objevila skupinu Iráčanů. Soud později Čechovi uložil za pašování migrantů nejdříve trest vězení v délce 18 měsíců, loni jej zpřísnil na dva roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy