Rekordman Keane končí v irské fotbalové reprezentaci, v národním dresu začal před 18 lety v Olomouci

ČTK ČTK
24. 8. 2016 19:31
Irům už na mezinárodní scéně nepomůže Robbie Keane. Šestatřicetiletý dnes už bývalý kapitán Irska ukončil reprezentační kariéru. S národním týmem se rozloučí ve středu v přípravném zápase proti Ománu.
Ireland's Keane is congratulated by McGeady after scoring against Gibraltar during their Euro 2016 qualifying match in Dublin
Ireland's Keane is congratulated by McGeady after scoring against Gibraltar during their Euro 2016 qualifying match in Dublin | Foto: Reuters

Dublin - Historicky nejlepší střelec irské fotbalové reprezentace Robbie Keane končí v národním týmu. Objevoval se v něm 18 let a nyní šestatřicetiletý útočník oznámil, že poslední zápas odehraje příští středu v přípravě s Ománem.

Keane drží irský rekord se 145 reprezentačními starty i 67 góly, což z něj dělá i historicky nejlepšího střelce z britských ostrovů. V reprezentaci debutoval jako osmnáctiletý v březnu 1998 v přípravném utkání v Olomouci proti České republice.

"Jako mladého kluka vyrůstajícího v Dublinu a hrajícího fotbal na ulici by mě nikdy nenapadlo, jakým směrem se bude můj život ubírat. Předčilo to nejdivočejší sny, byla to nádherná cesta," uvedl Keane v prohlášení. "Chvíli nám potrvá, než jeho absenci překonáme," řekl trenér Irů Martin O'Neill.

Keane od roku 2013 působí v Los Angeles Galaxy v zámořské lize MLS. V minulosti hrál v anglické Premier League zejména za Tottenham, ale také za Leeds, West Ham či Liverpool, objevil se i v Interu Milán či Celticu Glasgow. Na letošním Euru ve Francii se na hřiště dostal jen na pár minut jako střídající hráč.

 

Právě se děje

před 36 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy