Rosický figuruje v nejlepší jedenáctce veteránů Eura. Vedle Buffona či Gudjohnsena

9. 6. 2016 11:53
UEFA zvolila nejlepší jedenáctku mistrovství Evropy z hráčů nad pětatřicet let. V rozestavení 4-3-3 figuruje devět národností a nechybí ani český, irský či italský kapitán národního týmu.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Uefa zveřejnila nejlepší tým pro nadcházející mistrovství Evropy složený z hráčů narozených nejpozději v roce 1981. Mezi vybranými veterány figuruje devět národností a nechybí v ní ani kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Do branky se dostal osmatřicetiletý Gianluigi Buffon, který za italskou reprezentaci odchytal už neskutečných 157 zápasů a stejně jako v Juventusu nosí i v italské reprezentaci kapitánskou pásku.

Post levého obránce ukořistil Rumun Razvan Rat, pětatřicetiletý fotbalista prožil nejlepší roky své kariéry v ukrajinském Šacharu Doněck. Letošní sezonu odehrál ve španělském Rayu Vallecanu a v rumunské reprezentaci nastoupil už ve 111 zápasech.

Dalším osmatřicátníkem v sestavě je Portugalec Ricardo Carvalho. Bývalý hráč Chelsea a Realu Madrid momentálně kope za AS Monaco a v portugalské reprezentaci už nastoupil k 86 zápasům. Druhým stoperem je pětatřicetiletý Ital Andrea Barzagli. Spoluhráč Buffona z Juventusu odehrál v reprezentaci 56 zápasů.

Na pravém okraji obrany by nastoupil Francouz Patrice Evra, který je třetím zástupcem Juventusu. Rovněž pětatřicetiletý obránce strávil nejlepší léta své kariéry v Manchesteru United a za francouzkou reprezentaci odehrál 72 zápasů.

V  tříčlenné záloze by figuroval sedmatřicetiltý Ukrajinec Anatolij Tymoščuk, jenž v ukrajinské reprezentaci odehrál 142 zápasů a nosí kapitánskou pásku. Druhým Rumunem a největším překvapením výběru je Lucian Sanmartean, který kope v Saudské Arábii a v šestatřiceti letech dosud v rumunské reprezentaci odehrál pouhých 20 utkání. Zálohu uzavírá Tomáš Rosický, jenž dosud v reprezentaci odehrál 101 utkání.

Mezi útočníky se dostal ve španělské reprezentaci nezkušený Aritz Aduriz. Pětatřicetiletý útočník Bilbaa odehrál ve výběru del Bosqueho dosud pouhých 6 zápasů. To kapitán irské reprezentace Robbie Keane, toho času v Los Angeles Galaxy, odehrál v národním týmu už 143 zápasů. Posledním článkem výběru veteránů je Islanďan Eidur Gudjohnsen, který v sedmatřiceti letech odehrál v reprezentaci 86 zápasů.

Zajímavostí také je, že z celkového počtu 552 fotbalistů, kteří budou nadcházející měsíc bojovat ve Francii o evropský trůn, je pouhých 21 hráčů starších pětatřiceti let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy