16. 3. 2011 22:44
Dalším postupujícím se stala londýnská Chelsea
Real Madrid se raduje z postupu mezi osm nejlepších týmů Starého kontinetu.
Real Madrid se raduje z postupu mezi osm nejlepších týmů Starého kontinetu. | Foto: Reuters

Lyon - Fotbalový Real Madrid se po sedmi letech znovu podívá do čtvrtfinále Ligy mistrů. O vytouženém postupu rozhodl ve středečním duelu s Olympiquem Lyon, který porazil v odvetě osmifinále 3:0.

Lyon přitom v loňském ročníku v této fázi milionářské soutěže Real vyřadil a i letos jej v prvním zápase (1:1) potrápil. Odvetu ale "Bílý balet" lehkým krokem protančil k postupu díky brankám Marcela, Karima Benzemy a Angela di Marii.

V druhém osmifinálovém duelu dnešního programu sice Chelsea s dánskou Kodaní jen remizovala 0:0, ovšem i to jí stačilo ke kvalifikaci mezi osm nejlepších týmů soutěže, neboť první duel na půdě Seveřanů vyhrála 0:2.

Šok na Bayernu. Inter v závěru ukradl domácím postup
Tottenham vyřadil AC Milán, dál jde i německé Schalke
Barca si dala vlastní gól, i tak přes Arsenal postupuje

Real Madrid o svém postupu rozhodl po přesvědčivém výkonu, který korunoval třemi pohlednými góly.

O první z nich se po narážečce s Ronaldem postaral ještě v první půli obránce Marcelo, po přestávce pak na 2:0 zvýšil ve výborné formě hrající Karim Benzema, který zahrál brankáři Hugo Llorisovi na pověstné "housle".

Tottenham

Poslední hřebíček do rakve loňského semifinalisty soutěže zatloukl v 76. minutě Angel di Maria, který po přiťuknutí Mesuta Özila přeloboval nešťastného brankáře hostí.

Také Chelsea si ve svém utkání nedělala žádné problémy. Po výsledku 0:2 z Kodaně si na Stamford Bridge nikam nehnala a i když měla mnoho šancí, především hrála na jistotu.

Seveřané se dostali ke střele na bránu dvakrát, ovšem v ani jednom případě se Petr Čech v brance "Blues" nenechal zaskočit, byť jednu zvonila i tyč domácí branky. Může se tak těšit, že si na rozdíl od loňska zachytá ve čtvrtfinále soutěže.

Naopak Zdeněk Pospěch, který dnes Kodani chyběl kvůli žlutým kartám, pochopitelně již do letošní sezony Ligy mistrů nezasáhne.

Los poslední fáze soutěže je na programu v pátek.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Olympique Lyon 3:0 (1:0)

Branky: 37. Marcelo, 66. Benzema, 76. Di María. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 70.034. První zápas: 1:1, postupuje Real.

Chelsea - FC Kodaň 0:0

Rozhodčí: Moen (Nor.). Diváci: 36.454. První zápas: 2:0, postupuje Chelsea.