Real zvládl El Clásico i v Arábii. Superpohár rozhodl rychlým hattrickem Vinícius

14. 1. 2024 22:00
Španělský fotbalový Superpohár vyhrál Real Madrid, který ve finále v Rijádu porazil Barcelonu 4:1. Hattrickem se už v prvním poločase blýskl Vinícius Júnior.
Vinícius Júnior slaví gól Realu ve finále superpoháru proti Barceloně.
Vinícius Júnior slaví gól Realu ve finále superpoháru proti Barceloně. | Foto: Reuters

Brazilcův střelecký koncert započal v sedmé a pokračoval hned v desáté minutě. Po 33 minutách sice snížil Lewandowski, ale Vinícius Júnior o šest minut později zkompletoval hattrick a stal se prvním hráčem v 21. století, jemuž se v "El Clásicu" podařilo nasázet tři branky za úvodních 39 minut. Ve druhém dějství ještě zvýšil náskok Rodrygo. Krátce nato byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Barcelony Araújo.

"Bílý balet" oplatil svému rivalovi porážku z loňského finále španělského Superpoháru (3:1) a nasázel Kataláncům čtyři branky podruhé za poslední tři vzájemná setkání.

Superpohár získal Real potřinácté. Barcelona má ještě o jedno vítězství více.