Řádění na Kladně: Fanoušci Bohemians neunesli prohru

21. 10. 2007 19:10
Rozhodující branku vstřelil v utkání Jiří Jeslínek
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ondřej Besperát

Kladno - Kladenský fotbalový klub zaznamenal třetí letošní výhru v sezoně. V nedělních odpoledních hodinách porazil na stadionu Františka Kloze pražské Bohemians 1905 2:1, když se o rozhodující branku postaral útočník Jiří Jeslínek.

Kladno vstoupilo do utkání lépe a brzy se ujalo vedení. Už v deváté minutě se opřel do míče Tomáš Čáp a jeho parádní střela, která se ještě odrazila od tyče, otevřela skóre zápasu.

Po vstřelené brance ovšem domácí nepolevili v aktivitě a v polovině prvního poločasu nebezpečně ohrozil Sňozíkovu branku Jeslínek. Jeho akrobatická střela však těsně minula branku.

V další šanci Kladna se ocitl ve 37. minutě Bořek Dočkal, jenže ani on nedokázal přesně zacílit.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

A tak o dvě minuty později udeřilo na druhé straně. V ostrém souboji vypadl brankáři Pavlíkovi míč z rukou a na správném místě dobře stojící Lukáš Matúš vyrovnal.

Z nerozhodného stavu se však hosté neradovali dlouho. Ještě před odchodem do šaten se do střelecké pozice dostal Jiří Jeslínek a jeho pokus překvapil brankáře Sňozíka. První poločas skončil 2:1.

Fanoušci neunesli závěr

Druhý poločas dlouho zaostával kvalitou za prvním. Fanoušci si museli počkat na velkou šanci až do 78. minuty, kdy po krásné akci domácích střílel domácí Zoubele do břevna.

Čím rychleji se zápas blížil ke konci, tím více se začaly rodit i příležitosti Klokanů. V 81. minutě nebezpečně střílel Ordoš, ovšem jeho pokus zneškodnil Pavlík.

Komňackého premiéra v Jablonci: Sebral body Baníku

Závěr zápasu se proto nesl na vlně emocí. Vše odstaroval v 90. minutě pád Ordoše, který se hned dožadoval pokutového kopu. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá a to rozzuřilo hostující fanoušky.

Ti začali ihned vytrhávat lavičky ze sedadel a házet je na hřiště. Výtržníky uklidnila až policie. Něco podobného se stalo fanouškům pražského klubu už před dvěma roky v Náchodě. Tehdy v třetí nejvyšší soutěži bylo utkání dokonce předčasně ukončeno.

Přesto všechno si nakonec Bohemians mohli odvézt z Kladna bod. V páté minutě nastavení se opět v gólové šanci ocitl aktivní Ordoš, trefil ovšem jen tyč.

Kladno se díky výhře posunulo na osmé místo Gambrinus ligy, Bohemians zůstávají těsně nad hranou sestupu, když ani v pátém zápase venku nevyhrály.