Komňackého premiéra v Jablonci: Sebral body Baníku

janc
21. 10. 2007 16:59
Jablonec remizoval s Baníkem Ostrava 1:1

Praha - V 10. kole české nejvyšší fotbalové soutěže přicestoval do Jablonce ostravský Baník. Ten měl možnost po zaváhání Teplic v Olomouci poskočit na druhé místo ligové tabulky.

Na stadionu v Jablonci se hrál opravdu od první minut velmi atraktivní fotbal. Krátce po úvodním hvizdu se do velké šance dostal ostravský Mičola, který po centru Řezníka z pravé strany mířil jen těsně mimo.

Dále čtěte:

Následný protiútok domácích potvrdil fotbalové pravidlo - nedáš dostaneš. Po nedůrazném odkopu baníkovské defenzivy se míč odrazil k Barankovi, který levačkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ostravští byli rychlým gólem očividně zaskočeni, Jablonec v té chvíli hře kraloval.

V 9. minutě se ke střele dostal opět Baranek, který zakombinoval se Zelenkou a z úhlu tvrdě vypálil těsně nad branku Slezanů.

Baník se postupem času dostával zpět do zápasu, bylo vidět, že Severomoravané chtějí rychle vyrovnat. Ve 21. minutě se ke střele dostal Svěrkoš a s jeho střelou ze dvaceti metrů měl Špit hodně práce.

Ve 29. minutě se dostal do prekérní situace Fukal, v pokutovém území zahrál rukou. Píšťalka sudího Královce zůstala němá.

Diváci v Jablonci viděli velice zajímavý fotbal. Ve 44. minutě se do šance probíjel domácí Svátek, gólman Vašek mu však včasným pádem pod nohy šanci překazil.

V úvodu druhé půle byl agilnější Baník. Držel míč častěji na svých kopačkách a přesně kombinoval. Severočeši však pozorně bránili a čekali na rychlé protiútoky.

V 53. minutě se po dlouhém autu Otepky dostal do zakončení Marek, Špit byl připraven a hlavičku vytěsnil na roh.

Jablonec zůstával na vlastní polovině, soustředil se na bránění těsného náskoku. V 63. minutě však vyšel domácím rychlý brejk, po centru Flachbarta hlavou těsně minul Klapka.

V 79. minutě vidělo 3 650 diváků zasloužené vyrovnání Ostravanů. Míč se po pasu Zehera dostal k Rajtoralovi a ten křížnou střelou z pravé strany nedal Špitovi šanci.

Hosté byli nadále útočnějším týmem. Dokonce se jim podařilo v 87. minutě vstřelit další gól, který však nebyl kvůli útočnému faulu uznán. Do konce zápasu už gól nepadl, Jablonec se tedy rozešel s Baníkem smírně 1:1 a premiéra nového kouče Komňackého tak dopadla pro domácí dobře.