PSG i v deseti porazilo Marseille, rozhodla penalta Zlatana

6. 10. 2013 23:17
Fotbalisté Paris St. Germain otočili v 9. kole francouzské ligy zápas na hřišti Marseille a po výhře 2:1 jsou nadále druzí o skóre za vedoucím Monakem.
Zlatan Ibrahimovič slaví proměněnou penaltu
Zlatan Ibrahimovič slaví proměněnou penaltu | Foto: Reuters

Marseille - Fotbalisté Paris St. Germain otočili v 9. kole francouzské ligy zápas na hřišti Marseille a po výhře 2:1 jsou nadále druzí o skóre za vedoucím Monakem. Zato Lyon utrpěl debakl na hřišti Montpellieru 1:5 a již potřetí v řadě nedokázal naplno bodovat.

Ambiciózní pařížský klub prohrával v Marseille po trefě André Ayewa z penalty, situaci navíc předcházel ostrý faul Thiaga Motty, po němž byl italský reprezentant vyloučen.

Těsně před přestávkou ale dokázal vyrovnat Maxwell a výhru vystřelil PSG v 66. minutě z dalšího pokutového kopu Zlatan Ibrahimovic. Hosté na druhém místě nadále hájí ligovou neporazitelnost.

V duelu Lyonu s Montpellier se poprvé v sezoně prosadil domácí Anthony Mounier, dvakrát se do sítě hostů trefili Kolumbijec Victor Montaňo a třiadvacetiletý záložník Rémy Cabella, který se díky tomu vyšvihl do čela klubových střeleckých statistik. Za Lyon zkorigoval skóre v úvodu druhého poločasu Alexandre Lacazette.

Domácí po pěti remízách v řadě poprvé zvítězili a posunuli se v tabulce na osmé místo, Lyon je čtrnáctý.

Francouzská fotbalová liga - 9. kolo:

Montpellier - Lyon 5:1 (17. a 68. Montaňo, 60. z pen. a 67. Cabella, 45. Mounier - 47. Lacazette), Bordeaux - Sochaux 4:1 (70. a 89. Diabate, 21. Saivet z pen., 38. Jussie - 17. Contout), Marseille - Paris St. Germain 1:2 (34. A. Ayew z pen. - 45. Maxwell, 66. Ibrahimovic z pen.)

1. Monako 9 6 3 0 16:5 21
2. Paris St. Germain 9 6 3 0 14:5 21
3. Lille 9 5 2 2 11:4 17
4. Marseille 9 5 2 2 13:7 17
5. Nantes 9 5 1 3 14:8 16
6. Nice 9 4 2 3 11:10 14
7. St. Etienne 9 4 1 4 12:11 13
8. Montpellier 9 2 6 1 14:12 12