Podle formule Berbra končí za Humpolcem dálnice. Nejlepší hlášky z policejního spisu

Sport Sport
22. 12. 2020 11:01
Projděte si nejzajímavější citace týkající se kauzy Romana Berbra, Romana Rogoze a dalších obviněných z části policejního spisu, do které měla možnost redakce Aktuálně.cz nahlédnout.
Petr Ardeleanu
Petr Ardeleanu | Foto: Dalibor Sosna

"Za Humpolcem stejně končí dálnice."

Roman Berbr v rozhovoru s rozhodčím Petrem Ardeleanu po barážovém utkání Příbram - Brno, po kterém si hosté stěžovali na výkon sudího, s tím, že "ať si Brno vylíže pr…"

 

Právě se děje

před 39 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy