Kupil chyby a šílené přehmaty. Přesto zůstával sudí z odposlechů českou jedničkou

Sport Sport
10. 12. 2020 11:56
Fotbalový sudí Pavel Královec nasekal během kariéry spoustu hrubých chyb. Přesto je dlouholetou českou jedničkou na mezinárodní listině a pravidelně je nominován na zápasy v Evropě. Podívejte se na výčet největších přehmatů arbitra, jehož velmi podezřelá komunikace s Romanem Berbrem před letošním finále domácího poháru se objevila v policejních odposleších v případu bývalého místopředsedy FAČR.
Rozhodčí Pavel Královec v zápase 23. kola první ligy Bohemians 1905 - Slavia
Rozhodčí Pavel Královec v zápase 23. kola první ligy Bohemians 1905 - Slavia | Foto: Milan Kammermayer

Ještě v úterý Pavel Královec řídil utkání v Lize mistrů. Coby elitní český rozhodčí působící 15 let na mezinárodní scéně dozoroval utkání Chelsea s Krasnodarem. Ve stejný den ovšem server efotbal.cz přinesl zprávu, že podle informací z policejního spisu měl před finále domácího poháru mezi Spartou a Libercem letos v létě hovořit na téma řízení zápasu s nyní obžalovaným Romanem Berbrem.

 

Právě se děje

před 40 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy