Příprava českých klubů: Sigma rozstřílela Wislu Krakov 6:0!

3. 2. 2014 22:00
Sigma na soustředění v Turecku rozstřílela v přípravném utkání Wislu Krakov 6:0.
Sigma se raduje z vysokého vítězství v přípravě nad Krakovem.
Sigma se raduje z vysokého vítězství v přípravě nad Krakovem. | Foto: Lukáš Drštička

Kemer - Českým týmům se na soustředění v Turecku před začátkém jarní části fotbalové Gambrinus ligy dařilo. Sigma Olomouc rozstřílela Wislu Krakov vysoko 6:0 a Mladá Boleslav porazila silné Tbilisi 2:1. Neuspěl pouze Jablonec, který nestačil na Tomsk v poměru 0:1.

Obrovská euforie ovšem panuje na Hané. Olomouc po dvou remízách poprvé v přípravě zvítězila. Demolici polského celku si rozložila rovným dílem do obou poločasů. V první půli se trefili Rolinc, Zahradníček a Plšek, v rozmezí 71. a 79. minuty pak zápas změnili v exhbici dvěma góly Schmidt a jednou trefou uzdravený Ordoš.

Přípravné fotbalové utkání v Turecku:

Olomouc - Wisla Krakov 6:0 (3:0).

Branky: 75. a 79. Schmidt, 22. Rolinc, 31. Zahradníček, 45.+5 Plšek, 71. Ordoš.

Sestava Olomouce: Zlámal - Šindelář (46. Falta), Dreksa, Svozil (46. Houska), Škerle - Zahradníček, Pospíšil (46. Karaš), Fall, Javůrek (46. Schmidt) - Rolinc (46. Ordoš), Plšek. Trenér: Psotka.

Mladá Boleslav - Dinamo Tbilisi 2:1 (0:0)

Branky M. Boleslavi: Štohanzl, Mehanovič.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Diviš - Kysela, Kúdela, Vraštil, Janiček - D. Jarolím, Fousek - Bartl, Magera, Štohanzl - Chramosta.

II. poločas: Diviš - Bořil, Dosoudil, Smejkal, Rosa - Eichler, Mehanovič, Ščuk, Šultes - Štajner, Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Baumit Jablonec - Tom Tomsk 0:1 (0:1)

Branka: 41. Pančenko z pen.

Základní sestava Jablonce: Valeš - Rossi, Kysela, Štochl, Jablonský - Kopic, Loučka, Novák, Třešňák - Čížek, Fantiš. Trenér: Skuhravý.