Přestřelka v Liberci. Baník prohrál gólem z 90. minuty

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 10. 2011 22:25
Nezmar i Svěrkoš se trefili dvakrát
Jan Nezmar dal z pozice středního obránce dva góly Ostravě.
Jan Nezmar dal z pozice středního obránce dva góly Ostravě. | Foto: FC Slovan Liberec

Liberec - Pořádnou smůlu měli v předehrávce 11. kola Gambrinus ligy fotbalisté Baníku Ostrava. V Liberci byli favorizovanému Slovanu více než vyrovnaným soupeřem, přesto odešli ze hřiště s porážkou 2:3.

Rozhodující gól vstřelil v 90. minutě utkání důrazný stoper Jan Nezmar.

Člen klubu ligových kanonýrů zaznamenal dvě branky, stejně jako hostující kanonýr Václav Svěrkoš, který dokázal dvakrát srovnat nepříznivý stav.

Komise vyslyšela Hradec. Sudí Urban nesmí mávat
Straka zahájil porážkou, Slavia padla na Žižkově

Severočeši doma U Nisy potvrdili překvapivou výhru z pražské Letné a v tabulce se posunuli na druhé místo.

V sestavě domácích chyběl kvůli zdravotní indispozici tradiční tahoun Jiří Štajner a na hře Slovanu to bylo znát. Ta tam byla lehkost z utkání na Spartě. Liberečtí se k brance dobře hrající Ostravy dostávali jen velmi ztěžka.

Přesto šli do vedení. Po krásném Breznaníkově centru se hlavou trefil mladíček Hadaščok.

O osm minut později ovšem Baník srovnal. Svěrkoš si to namířil přímočaře mezi stopery Slovanu a skákavou střelou překvapil Bičíka.

Od té doby byli hosté, které evidentně povzbudila první výhra v letošním ročníku ligy, lepším týmem. Kapitán Svěrkoš předváděl výborný výkon a hru oživil i střídající Šenkeřík.

Václav Svěrkoš.
Václav Svěrkoš. | Foto: Dalibor Sosna

Leč ještě do poločasu předvedl Liberec svou sílu při standardních situacích. Míč se po odrazech ve vápně dostal až k Nezmarovi, jehož hlavičku sice Pietrzkiewicz vyrazil, podle sudích však balón již přešel brankovou čáru - 2:1.

Ve druhé půli se v plné nahotě projevilo, jak rozdílným týmem je Slovan doma a na půdě soupeře. U Nisy se zkrátka proti konsolidovaným obranám soupeřů nedokáže prosadit.

Baník kombinačně ovládl hru a Poliaček se Svěrkošem předvedli parádní akci. Prvně jmenovaný dloubáčkem vysunul za obranu útočníka, který elegantně přehodil Bičíka.

Ostrava se v tu chvíli cítila na tři body, vyloženou šanci si však nevypracovala. Liberec kazil, co mohl a proto snad ani nejskalnější fandové nemohli doufat v to, co přišlo na samotném konci.

Trestný kop zahrál Janů, k odraženému míči se prodral Nezmar a vystřelil domácím tři body.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Branky: 38. a 90. Nezmar, 19. Hadaščok - 27. a 67. Svěrkoš. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina. ŽK: Poliaček, Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Vomáčka (všichni Ostrava). Diváci: 3812.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Polák (75. Karišik), Nezmar, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (68. Liška) - Hadaščok (61. Rilke), Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Vomáčka, Frydrych, Cverna - Vašenda, Greguš, Droppa (83. Droppa), Poliaček, Malcharek (23. Šenkeřík) - Svěrkoš. Trenér: Malura.