Liverpool smetl Tottenham a je v čele Premier League

30. 3. 2014 16:30
Fotbalisté Evertonu vyhráli ve 32. kole Premier League na hřišti Fulhamu a ztrácejí už jen jen čtyři body na Arsenal.
Liverpool oslavuje jeden ze svých čtyř gólů do sítě Tottenhamu
Liverpool oslavuje jeden ze svých čtyř gólů do sítě Tottenhamu | Foto: Reuters

Londýn/Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu smetli ve 32. kole Premier League Tottenham 4:0 a vyhoupli se do čela tabulky, kde mají na druhou Chelsea dvoubodový náskok.

Liverpool naplno využil zaváhání Chelsea a proti Tottenhamu se prosadil už po dvou minutách hry, kdy si po centru Glena Johnsona srazil míč z bezprostřední blízkosti do vlastní branky obránce Younés Kaboul.

V 25. minutě potrestal nedůraz hostujících obránců nejlepší střelec ligy Luis Suárez, který zvýšil křížnou střelou k levé tyči. Suárez se stal prvním hráčem v historii Liverpoolu, jenž v Premier League vstřelil v jedné sezoně alespoň 29 branek. Dosavadní nejlepší zápis měl na kontě Robbie Fowler z ročníku 1995/1996.

Po přestávce zvýšil další přesnou střelou k tyči Brazilec Coutinho. Konečnou podobu výsledku dal čtvrt hodiny před koncem Henderson. Liverpool má na kontě 71 bodů po 32 kolech. Více měl v této fázi soutěže pouze v sezonách 1978/1979 a 1987/1988, v obou případech se přitom radoval z titulu.

Everton dotahuje Arsenal

Everton vyhrál 3:1 na hřišti Fulhamu a ztrácí už jen čtyři body na Arsenal.

Tomu patří čtvrtá příčka, která zajišťuje postup do předkola příštího ročníky Ligy mistrů. Everton má navíc oproti Arsenalu jeden zápas k dobru. Naopak Fulham, jemuž patří poslední příčka si opět přitížil v boji o záchranu.

Everton poslala v 50. minutě do vedení vlastní branka stockdaleho, v 71. minutě však vyrovnal Dejagah. Vítězný gól však vstřelil v poslední čtvrthodině Mirallas a výhru Evertonu v závěru pojistil Naismith.