Liverpool vyhrál posedmé v řadě a na Chelsea ztrácí jen bod

26. 3. 2014 23:00
Duo SAS, tedy Luis Suárez a Daniel Sturridge, zařídilo Liverpoolu další výhru - v pořadí už sedmou v řadě. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v dohrávaném 29. kole Premier League na svém hřišti nad Sunderlandem 2:1 a po sedmé ligové výhře v řadě se vrátili v tabulce na druhé místo před Manchester City.

Na vedoucí Chelsea navíc Reds ztrácejí už jen bod, Citizens, kteří na Liverpool ztrácejí dva body, však mají dva zápasy k dobru.

Liverpool se však musel třást o výhru až do posledních minut. Po gólech Gerrarda a Sturridgeho na přelomu poločasu sice vedl 2:0, pak ale zahodil velkou řadu gólových příležitostí a Sunderland po snížení Ki Song-junga v 76. minutě měl hned dvě velké šance na vyrovnání, které však nevyužil.

Liverpool tak bodoval už v jedenáctém ligovém utkání po sobě, naposledy prohrál na konci minulého roku s Chelsea.

Výsledky 29. kola:

West Ham United - Hull 2:1 (26. Noble z pen., 54. vlastní Chester - 48. Jelavič), Liverpool - Sunderland 2:1 (39. Gerrard, 48. Sturridge - 76. Ki Song-jung).

1. Chelsea 31 21 6 4 62:23 69
2. Liverpool 31 21 5 5 84:39 68
3. Manchester City 29 21 3 5 79:27 66
4. Arsenal 31 19 6 6 55:36 63
5. Everton 30 16 9 5 46:30 57
6. Tottenham 31 17 5 9 40:40 56
7. Manchester United 31 15 6 10 48:37 51
8. Newcastle 31 14 4 13 38:43 46