Pohárová suverenita končí. Plzeň hrála s Borisovem 1:1

13. 9. 2011 23:35
Viktoria Plzeň - Bate Borisov 1:1 (1:0)

Praha - Před téměř dvaceti tisíci diváků remizovala Plzeň ve svém premiérovém utkání v Lize mistrů s běloruským mistrem BATE Borisov.

Úvodní gól zápasu dal po nádherné kličce a přihrávce Jiráčka osvědčený plzeňský šutér Bakoš. Zaznamenal už sedmý gól včetně předkol milionářské soutěže.

Plzeň díky Bakošově trefě pár vteřin před koncem poločasu odcházela do šaten nadšená, ale v druhém poločase ji zchladil nejlepší střelec loňské běloruské ligy Bressan. Naběhl si za stopera Čišovského a vybíhajícímu brankáři Marku Čechovi se trefil přesně mezi nohy.

Vrba nebyl spokojený

"Jsme spokojení. Borisov se asi dal porazit, kdybychom hráli na úplné maximum a měli přitom víc štěstí," řekl bezprostředně po utkání plzeňský záložník Petržela.

Naopak rozčarování neskrýval trenér Vrba. "Jsem zklamaný, že nemáme tři body. Za stavu 1:0 jsme měli dvě gólové situace, které mohly utkání definitivně rozhodnout v náš prospěch. Naopak Borisov vzápětí ze své jediné šance udeřil. Zbytečně jsme ztratili míč na levé straně a soupeř pak využil toho, že jsme v obraně pak nebyli tolik u sebe. Vedli jsme a góla jsme dostali po jediné velké chybě," konstatoval kouč.

Utkání Plzeň - Borisov jsme sledovali minutu po minutě ZDE
Barcelona dostala góly v první a poslední minutě

Jak velký je rozdíl mezi předkoly a hlavní fázi poznali Plzeňští velmi brzy. Borisov se představil jako zkušený a poháry prověřený soupeř, což spolu s nervoznější hrou Viktorie způsobilo, že diváci tentokrát příliš ofenzivní partii neviděli.

O to osudnější mohla být každá chyba a nutno říct, že více jich dělala Plzeň. Hosté z nich však udeřit nedokázali, i když Kežmanovy pokusy nebyly nevinné a Gordejčukovu střelu musel vytěsňovat Čišovský.

Na konci první půle domácí konečně ukázali svou kvalitu a ze snad první nebezpečné akci se rovnou gólově prosadili. Po Pilařově vybídnutí předložil Jiráček míč před prázdnou bránu Bakošovi a ten nezaváhal.

Po změně stran se geniálním nápadem blýsknul Horváth, jenže jeho překvapivé rozehrání standardní situace nepřetavil z hranice šestnáctky v druhou branku Limberský. Do další gólovky se dostal Pilař, brankář Gutor proti němu však vyběhnul včas.

Mezitím si ale Borisov budoval stále větší převahu, která nakonec v 69. minutě rezultovala ve vyrovnání Bressana.

Premiérové utkání Plzně v Lize mistrů tak dospělo k remíze, přestože ji v samém závěru málem odmítnul střídající Hora.

Výsledek:

Skupina H:

Viktoria Plzeň - BATE Borisov 1:1 (1:0)
45.+1 Bakoš - 69. Bressan. Rozhodčí: Duhamel - Annonier, Capelli (všichni Fr.). ŽK: Kolář, Pilař - Olechnovič. Diváci: 19.541.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský (78. Trapp) - Horváth, Jiráček - Petržela (69. Ďuriš), Kolář, Pilař (88. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Borisov: Gutor - Baga, Filipenko, Simič, Bordačev - Olechnovič, Rudik - A. Voloďko, Bressan (71. Koncevoj), Gordějčuk (83. M. Voloďko) - Kežman (76. Porfirio). Trenér: Gončarenko.