Děravá Barcelona dostala góly v první a poslední minutě

13. 9. 2011 23:29
Výsledky úterních zápasů Ligy mistrů UEFA
Barcelona nastoupila proti AC Milán ve skupině H
Barcelona nastoupila proti AC Milán ve skupině H | Foto: Reuters

Praha - Kdyby se nehrála první a poslední minuta zápasu na No Campu, Barcelona by brala všechny body.

Jenže v nejsledovanějším úterním zápase základních skupin Ligy mistrů, v němž nastoupila proti AC Milán, jen remizovala 2:2.

Barcelona inkasovala už ve 24. vteřině, když ji branku vstřelil úžasně rychlý Brazilec Pato. Barcelonští okamžitě spustili svoji kombinační hru, Messi nastřelil z trestného kopu tyč a ve 36. minutě Argentinec našel osamoceného Pedra Rodrígueze, jenž vyrovnal, a po pauze z trestného kopu Villa výsledek otočil.

Premiéra vyšla napůl. Plzeň s Borisovem remizovala

Když už se zdálo, že favorit dotáhne souboj současného s bývalým šampionem k výhře, přišla branka Thiaga Silvy v druhé minutě nastavení a Barcelona si připomněla sobotní ligový zápas se San Sebastianem, ve kterém ztratila dokonce dvoubrankové vedení.

Plzeňská skupina H tak začala dvěma remízami.

Čech versus Kadlec

Kromě plzeňské premiéry v Lize mistrů (zápas Plzeň - Borisov živě ZDE) a zápasu Barcelona - Milán se v úterý hrálo šest dalších zápasů.

V přímém souboji dvou českých reprezentantů se radoval nakonec brankář Petr Čech v dresu Chelsea, která porazila 2:0 Leverkusen, v jehož sestavě nastoupil i Michal Kadlec. Domácí se prosadili až po pauze: David Luíz v 61. minutě a v nastaveném čase Mata. Čech vychytal další nulu v Lize mistrů a vyrovnal 75. startem Pavla Nedvěda, který měl ze všech Čechů dosud nejvíce odehraných zápasů v soutěži. Kadlec byl za bezbrankového stavu strůjcem neproměněné šance, do které se dostal Michael Ballack.

Rosický u televize

Návrat Tomáše Rosického do Dortmundu kvůli zranění se nekonal, ale v londýnském bydlišti mohl mít u televize ze svého současného celku dlouho radost, neboť Van Persie využil po půlhodině přihrávku středem obrany a dostal hosty do vedení.

Hosté drželi nadějný výsledek do 88. minuty, kdy domácí zužitkovali závěrečný tlak, gól vstřelil chorvatský záložník Perišič.

V základní sestavě Genku proti Valencii se objevil Daniel Pudil, ale jeho tým se nedokázal proti ostřílenému španělskému soupeři prosadit. Zápas jako jediný skončil bezbrankovou remízou, český reprezentant ho odehrál celý.

Úterní zápasy:

Skupina E:

Chelsea - Leverkusen 2:0 (0:0)
    Branky: 61. David Luiz, 90.+3 Mata. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 35.000.
Genk - Valencie 0:0
    Rozhodčí: Einwaller (Rak.). Diváci: 21.000.

Skupina F:

Olympiakos Pireus - Marseille 0:1 (0:0)
    Branka: 51. Lucho González. Rozhodčí: Pedro Proenca (Portug.). ČK: 90+1. Fanni (Marseille). Diváci: 30.000.

Dortmund - Arsenal 1:1 (0:1)
    Branky: 88. Perišič - 42. Van Persie. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 65.614.

Skupina G:

FC Porto - Šachtar Doněck 2:1 (1:1)
    Branky: 28. Hulk, 51. Kléber - 12. Luiz Adriano. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 40. Rakickij, 80. Čigrinskij (oba Doněck). Diváci: 45.000.

APOEL Nikósie - Petrohrad 2:1 (0:0)
    Branky: 73. Manduca, 75. Ailton - 63. Zirjanov. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). ČK: 75. Bruno Alvés (Petrohrad). Diváci: 20.000.

Skupina H:

FC Barcelona - AC Milán 2:2 (1:1)
    Branky: 36. Pedro Rodríguez, 50. Villa - 1. Pato, 90.+2 Thiago Silva. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 80.000.