Pohár: Plzeň selhala v Hradci, Sparta veze remízu z Jihlavy

29. 11. 2012 19:26
Fotbalisté Plzně v Hradci Králové vedli, nakonec ale budou muset doma dohánět ztrátu.

Praha - Důležitý první krok k postupu do čtvrtfinále Poháru České pošty udělali fotbalisté Sparty. Favorit si přivezli nadějný výsledek ze hřiště Jihlavy, kde remizoval 1:1.

Naopak Viktoria Plzeň bude muset v odvetě dohánět ztrátu. V Hradci Králové totiž podlehla 1:2 gólem z poslední minuty.

Letenší, kteří nastoupili z řadou obvyklých náhradníků, nezačali na Vysočině dobře. Už v páté minutě šli Komňackého svěřenci do vedení, když brankáře Marka Čecha překonal Sedláček. Konečnou remízu zajistil hostům v nastaveném čase první půle stoper Tomáš Zápotočný. Odveta je na programu až na jaře.

Naopak Plzeň měla zápas v Hradci výborně rozehraný. Ve 20. minutě skóroval Hora a Západočeši vedli ještě čtvrt hodiny před koncem. Jenže potom udeřily balkánské posily Votroků. Nejprve vyrovnal Halilovič a v nastaveném čase duel rozhodl Harba.

Osmifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

FC Vysočina Jihlava - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 5. Sedláček - 45. Zápotočný. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Štěrba. Diváci: 2285.

Jihlava: Hanuš - Rada, Obert, Tlustý, Šourek, Josl (78. Gavrič) - Rada, Jungr - Vaculík, Kučera, Masopust (65. Kosak) - Sedláček (86. Kliment). Trenér: Komňacký.

Sparta: Čech - Gil, Zápotočný, Švejdík, Hybš - Holek - Skalák (78. Kučera), Hušbauer, Jirásek (34. Grajciar), Přikryl - Balaj (67. Kweuke). Trenér: Lavička.

Hradec Králové - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 77. Halilovič, 90.+3 Harba - 20. Hora. Rozhodčí: Adam - Filípek, Černý.

Hradec: Lindr - Schwarz, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán (90. Rezek), Hochmeister, Harba, Šisler, Halilovič (88. Zec) - Voltr (68. Zelený). Trenér: Plíšek.

Plzeň: Bolek (79. Pavlík) - Rajtoral, Ševinský, Čišovský (65. Horváth), Limberský - Darida, Procházka - Štípek, Hora, Zeman (72. Malakjan) - Ďuriš. Trenér: Vrba.