Plzeň na závěr podzimu deklasovala Bohemians 1905

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 12. 2011 22:18
Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 4:1 (3:1)

Praha - Fotbalisté Plzně rozstříleli v předehrávce 16. kola Gambrinus ligy pražské Bohemians 1905 4:1 a se 30 body poskočili na třetí místo tabulky.

O tom, zda Západočeši zakončí podzimní část sezony na pohárových příčkách, však rozhodnou až další zápasy.

Naopak ´klokani´ pokračují v hrůzných výsledcích z posledních týdnů. Skvěle rozjetá sezona se rázem změnila v trápení bez vítězství, které trvá už sedm zápasů.

Vyhraje v šlágru ligy pyšný Pražák či skromný krajánek?
Paclík: Pilaře by chtělo i Enschede, za 3 miliony eur
Po derby je to jasné. Český fotbal nás žádá o milost

Úvod utkání přitom patřil překvapivě hostům. Ve 4. minutě se před Čechem ocitnul nepokrytý Nešpor a zkušeně otevřel skóre. Zvýšit mohl Borek, jeho střelu však plzeňský brankář zpacifikoval. Z domácích hráčů jako první zahrozil Jiráček, ale ani natřikrát si na Sňozíka nepřišel.

V polovině první půle nastala zlomová dvouminutovka. Nejprve z penalty vyrovnal Horváth a poté využil Kolářovo vybídnutí Rajtoral.

Na rozdíl od utkání v Příbrami už nyní Vitkorii nechyběl reprezentant Pilař, což se Západočechům vyplatilo krátce před přestávkou. Šikovné křídlo se dostalo do vápna a tvrdou ranou zvýšilo na 3:1.

Ve druhém poločase už Plzeň vítězství kontrolovala a v závěru obohatila o čtvrtý zásah střídajícího Daridy.

16. kolo první fotbalové ligy:

Branky:
24. Horváth z pen., 26. Rajtoral, 41. Pilař, 84. Darida - 4. Nešpor. Rozhodčí: Adámek - Košec, Handlíř. ŽK: Jindřišek, Kraják, Nešpor, Michálek (všichni Bohemians 1905). Diváci: 6090.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (77. Darida), Kolář (64. Ďuriš), Pilař (87. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Bohemians 1905: Sňozík - Moravec, Lukáš, Cseh, Jindřišek - Michálek, Borek, Kraus, Šumský, Kraják - Nešpor (83. Bálek). Trenér: Medynský.