Platini bude kandidovat na nového šéfa FIFA

Sport Sport
29. 7. 2015 13:13
FIFA bude hledat nového prezidenta na přelomu roku poté, co Sepp Blatter dal svoji funkci k dispozici.
Sepp blatter a Michel Platini
Sepp blatter a Michel Platini | Foto: Reuters

Nyon - Ke kandidátům na prezidenta fotbalové federace FIFA se ve středu přihlásil také šéf evropského fotbalu Michel Platini.

Nástupce Seppa Blattera, který ze své funkce odstoupil krátce po zveřejnění korupčního skandálu, by měl být znám příští rok v únoru.

"Musel jsem hodně přemýšlet nad svojí osobní budoucností i budoucností fotbalu, ale nakonec jsem se i díky vaší podpoře rozhodl kandidovat," uvedl bývalý fotbalista v prohlášení.

"Člověk se v životě dostává na křižovatky, kde se musí rozhodnout a vzít osud do vlastních rukou. Tohle je jedna z nich," dodal Platini.

Šedesátiletého funkcionáře už nyní podporují čtyři ze šesti konfederací, a patří proto mezi hlavní favority únorové volby.

Podporovat jej bude i FAČR. "Zastáváme názor, že je potřeba situaci ve FIFA co
nejrychleji řešit a jsme přesvědčeni, že volba Michela Platiniho do funkce presidenta FIFA, by byla vhodným řešením,“ vyjádřil generální sekretář Rudolf Řepka stanovisko Asociace v tiskové zprávě.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy