Jihlava dál bez vítězství. Teplice ztratily dva body v Brně

Aktualizováno 29. 8. 2014 22:08
Fotbalisté Jihlavy zůstávají i po pátém kole nejvyšší soutěže bez vítězství, Teplice počtvrté z pěti kol remizovali a zůstávají v dolní polovině tabulky.
Pavel Novák z Českých Budějovic (vlevo) v souboji o míč s jihlavským Harisem Harbou. | Foto: ČTK

Jihlava, Brno - Fotbalisté  Jihlavy zůstávají i po pátém kole Synot ligy. bez vítězství, v pátek večer doma jen remizovali s Českými Budějovicemi 0:0. Vysočina tak nadále zůstává na ně tabulky, naopak jihočeský nováček bodoval potřetí za sebou.

Z pěti zápasů hned čtyřikrát remizovali a zůstávají v dolní polovině tabulky Fotbalisté Teplic tentokrát přišli o dva body na hřišti Brna, kde sice po poločase vedli po brance Vůcha, ve druhém dějství ale vyrovnal domácí Pašek.

Aktualizujeme...

Dlouhé čeká na body

Jihlavští fotbalisté byli před utkáním v hodně složité situaci. Jako jediný tým po pěti kolech neměl v tabulce ještě ani bod a hrozilo jim, že pokud nezabodují s Budějovicemi, stanou se čtvrtým celkem v historii, který bude na první body v sezoně čekat šest zápasů.

Vedení Vysočiny v důsledku nepovedeného startu do sezony v průběhu týdne angažovalo hned čtveřici nových fotbalistů. Do základní sestavy se ale zařadili pouze dva. Ze Sparty zapůjčený levý bek Hybš a krajní záložník Kovář. Start beninského záložníka Bella zhatily průtahy s registrací.

Trenér Českých Budějovic Luboš Urban, který v Jihlavě hrával i trénoval, naordinoval svým svěřencům proti Jihlavě výrazně defenzivní taktiku. Od první minuty byla aktivnější Vysočina, jenže z herní převahy a častějšího držení míče na svých kopačkách nedokázala dlouho nic vytvořit.

Marné dobývání jihočeské tvrze

Ve třetí minutě na malém vápně stojící Harba posunul míč na penaltu Kučerovi, záložník Jihlavy ale nasměroval míč jen do náruče českobudějovického gólmana.

V osmé minutě se prezentovala nová posila Kovář, který se prokličkoval pokutovým územím, dostal se ke střele, ale nastřelil pouze tělo hostujícího brankáře, od kterého se míč odrazil jen na roh.

Z pohledu hostí se na dlouhou dobu zajímavým počinem stalo kličkování útočníka Linharta zakončený pádem v pokutovém území, za které forvard obdržel žlutou kartu za filmování. Několik dobrých příležitostí ke skórování měl bosenský útočník ve službách Jihlavy Harba, ale buď ho zradilo zpracování nebo nepřesné zakončení. Jeho góly z minulého ročníku tak týmu citelně chybí.

Zatímco v prvním poločase se před oběma brankami čas od času něco dělo. Po přestávce se oba soupeři nedostávali do šancí prakticky vůbec. Až v 88. minutě mohl rozhodnou po centru Mešanoviče Harba, od kterého se ale míč jen odrazil do Křížkových rukavic. Budějovickým stačil bod, který si z Vysočiny bez větších problémů odvezli.

Rychlý gól z ofsajdu

Teplický kouč hostů Ščasný nechal pouze na lavičce Mahmutoviče a postavil konžského útočníka Kapolonga. Ten brněnskou obranu hodně zaměstnával a po jeho přihrávce měl šanci Jablonský. Na druhé straně vychytal Grigar Fischera.

První gól padl už v 17. minutě. Rozhodčí přehlédli ofsajd Litsingiho, akce pokračovala a Nivaldo parádním centrem našel na zadní tyči přesně hlavičkujícího Egona Vůcha.

Další tutovku nabídl Teplicím hrubou chybou stoper Košťál, Kapolongo ale z bezprostřední blízkosti těsně minul.

Teplicím chyběl druhý gól

"Rozhodujícím faktorem zápasu bylo to, že jsme nepřidali další branku. Bod je vzhledem k průběhu utkání málo, ale nic s tím neuděláme," řekl po utkání trenér Teplic Zdeněk Ščasný.

"První poločas jsme byli jasně lepší, ale neproměnili jsme velké šance. Kdybychom vedli 3:0, asi by se nemohl nikdo divit," dodal Vůch.

Také po přestávce začali lépe hosté. Kapolongo našel před brankou Nivalda, jehož volej jen těsně minul levou tyč Hladkého branky. Brňané si postupem času vytvářeli mírný tlak, který zůročili v 68. minutě. Sýkora poslal krásný přízemní míč na malé vápno, kde neměl se zakončením žádný problém Pašek. Další vyložené šance už si Zbrojovka nevytvořila a tak zápas skončil dělbou bodů.

6. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Bílek - Peřina, Vysloužil. ŽK: Linhart, Škoda (oba Č. Budějovice). Diváci: 2980.

Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Kučera (81. Koloušek), Jánoš (86. Šulek) - M. Kovář, Jungr (74. Mešanovič), Vaculík - Harba. Trenér: P. Rada.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, P. Novák, Machovec - Vošahlík, Benát (87. Herzán) - Koreš (33. Michal Škoda), Volešák, Hora - Linhart (55. Brunclík). Trenér: Urban.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:1 (0:1)

Branky: 68. Pašek - 17. Vůch. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Zavadil, Kaščák, Malík - Vondrášek, Kapolongo, Jablonský, Krob, Lüftner. Diváci: 3505.

Brno: Hladký - Malík, Košťál, P. Buchta - Fischer (72. Hyčka), Kaščák, Zavadil, Sýkora - Mezlík, Vávra (60. Moukanza), Pašek. Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jablonský, Lüftner, Krob - Matula, Ljevakovič - Litsingi, Vůch (74. Jirásek), Nivaldo - Kapolongo (77. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

1. Slavia 5 4 0 1 11:5 12
2. Plzeň 5 3 1 1 13:4 10
3. Jablonec 5 3 1 1 8:5 10
4. Sparta 5 3 0 2 6:3 9
5. Dukla 5 2 3 0 3:1 9
6. Ostrava 5 2 2 1 4:4 8