Řebíček: Slavii hrozí peklo. Kvůli řádění fanoušků při derby

Sport Sport
15. 10. 2014 16:52
Ministerstvo vnitra zahájilo s prvoligovým klubem správní řízení kvůli výtržnostem fanoušků během derby.
Derby bylo letos jako již tradičně bouřlivé.
Derby bylo letos jako již tradičně bouřlivé. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalové kluby v pražských Vršovicích mají tento podzim se svými stadiony jenom trable. Poté, co dostali Bohemians výpověď z Ďolíčku, hrozí zase Slavii stadion bez fanoušků.

Podle zprávy, zveřejněné ve středu na oficiálním webu sešívaných, totiž v úterý zahájilo ministerstvo vnitra s klubem správní řízení. To může vyústit až v nařízení hrát domácí duely bez fanoušků, a to po dobu až jednoho roku.

Pokuta od Asociace nestačila

Důvodem potenciálního zákazu přístupu diváků na stadion jsou výtržnosti fanoušků během podzimního derby se Spartou, při kterém na hřiště létaly světlice, dělbuchy i dýmovnice, a sudí museli v 75. minutě dokonce zápas přerušit.

Za tyto nepřístojnosti přitom už Slavia zaplatila 50 000 korun, které jí jako pokutu vyměřila disciplinární komise FAČR, nicméně věc se nyní, po prošetření policií, dostala do správního řízení pod vedením ministerstva vnitra. A právě to bude o dalším osudu Slavie rozhodovat.

Řebíček: Hrozí nám peklo

„Už delší dobu pozorujeme přísnější trend přístupu státních orgánů a orgánů FAČR k diváckým přestupkům na fotbalových stadionech, bohužel jsme to my, kdo dal k takovému podnětu nejvíc záminek, přestože na toto riziko fanoušky opakovaně upozorňujeme,“ tvrdí ředitel komunikace Jiří Vrba.

„Na správní řízení se dobře připravíme a pro obhajobu Slavie uděláme maximum. Současně ale každému musí být jasné, že každý další přestupek v ochozech uvrhne Slavii do pekla. Nejbližší budoucnost klubu mají ve svých rukou fanoušci, těch problémů se nashromáždilo už příliš,“ dodal předseda představenstva Slavie Adam Řebíček.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy